Polska ma problem. USA wymusi egzekwowanie roszczeń żydowskich?
Fot.: Donald Trump, screen/ YouTube

Polska może być zmuszona niedługo do zajęcia stanowiska, w USA lobby żydowskie naciska na Waszyngton, aby wymusił na Warszawie, żeby wypłacili roszczenia. Mimo, że holokaust spowodowany był przez III Rzeszę, a wojna spustoszyła tereny naszego kraju, bylibyśmy zmuszeni do wypłacania odszkodowań za utracone mienie żydowskie po II wojnie światowej. O to mocno w Stanach Zjednoczonych zabiega WJRO (World Jewish Restitution Organization). Czy pozostaje nam tylko droga, która na Węgrzech obrał Orban i ochłodzenie relacji z USA?

Publicysta „Dziennika Gazety Prawnej” – Andrzej Krajewski w swoim felietonie zauważył,  iż Polska w temacie żydowskich roszczeń stosuje metodę przemilczenia sporu. Według dziennikarza taka sytuacja może już niedługo ulec zmianie z powodów rosnących nacisków płynących prosto z Waszyngtonu. 

CZYTAJ TEŻ: Kurdej Szatan ostro o TVP! Dostało się Kurskiemu

Krajewski piszę, że presja organizacji żydowskich na Polskę w sprawie kontrowersyjnego roszczenia z czasem coraz bardziej narasta. Warto dodać, iż kilka dni temu skarbnik organizacji World Jewish Restitution Organization, Gideon Tylor stwierdził, że:

„Mamy nadzieję, że polski rząd zrozumie, że trzeba się zająć odszkodowaniami”. Tylor zapowiedział również, że „kampania informacyjna” w tej sprawie dopiero się zaczyna.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Polska, a roszczenia żydowskie, Waszyngton naciska

Polska, a roszczenia żydowskie: WJRO domaga się w USA żeby zajęto się tą sprawą Mimo że holokaust to sprawka III Rzeszy Czy Orban ma być dla nas przykładem?
Fot.: Donald Trump, screen/ YouTube

Według publicysty Polska jest w gorszej sytuacji od Niemiec,  które od lat płacą świadczenia na rzecz żydowskich organizacji.

„(…) w przypadku Niemiec nie stanowi to większego problemu. Poczucie odpowiedzialności za Holokaust i chęć kupienia wybaczenia sprawiły, że już kanclerz Konrad Adenauer promował taki model współpracy ze środowiskami żydowskimi. Poza tym, choć kwoty wydają się ogromne, to dla Niemców nie są wydatkiem wartym rozdzierania szat. Wręcz przeciwnie, traktuje się je jako znakomitą inwestycję procentującą w polityce międzynarodowej. Sytuacja Polski przedstawia się diametralnie inaczej i zgoła fatalnie, z racji zupełnie innego kontekstu. Wyobraźmy sobie, że nasz rząd godzi się na zaspokojenie roszczeń WJRO. Taka decyzja w powszechnym odczuciu Polaków wołałaby o pomstę do nieba. Kraj, który padł ofiarą najazdu III Rzeszy, spustoszony i rozgrabiony przez Niemców, a potem Sowietów, którzy zawłaszczali sobie wszystkie urządzenia przemysłowe i dobra materialne, jakie tylko napotykali, miałby płacić odszkodowania. Choć sam nie był inicjatorem i sprawcą tej katastrofy” – pisze Krajewski.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Kwiatkowski ostro do Gessler. Wyrzucili go z restauracji!

Krajewski proponuje kilka opcji, jakie Polska może wybrać, jeśli zostanie zmuszona zająć stanowisko w sprawie roszczeń.

„Polska może więc twardo odrzucać roszczenia i próbować w Waszyngtonie tworzyć własne lobby, by choć trochę zrównoważyć wpływy lobby żydowskiego. Może rozluźnić relacje z USA i usiłować balansować między mocarstwami (co od kilku lat uskutecznia Orban). Otwartą drogą pozostaje nowe zbliżenie z Niemcami i postawienie na integrację z UE oraz euroentuzjazm. Teoretycznie jest też opcja rosyjska. Narodowej prawicy już marzy się porzucenie Zachodu i zbliżenie z Kremlem. Bez baczenia na to, że Polska była dla Rosji zawsze albo śmiertelnym wrogiem, albo podbitą, eksploatowaną gospodarczo kolonią. Natomiast sojusz na warunkach, choć z grubsza przypominające partnerskie, nigdy się nie zdarzył. A jeśli coś się nie zdarza przez pierwsze 700 lat kontaktów, to należałoby w końcu założyć, iż jest po prostu nie niemożliwe. Pozostaje też izolacjonizm. No albo zdecydowanie wbrew odczuciom opinii publicznej, że należy jednak płacić, bo opieka Waszyngtonu jest tego warta” – proponuje publicysta.

źródło: pch24.pl/ Dziennik Gazeta Prawna

POLECAMY:

Mucha nago w sieci! Aktorka kusi zdjęciami na Insta
Skandal w „Rolnik szuka Żony”! Marlena zdecydowała się na ostateczny krok
Wojewódzki się doigrał! Dostał w twarz na antenie TVN
Kurdej Szatan puściły nerwy! Fani są na nią wściekli
Wiktoria Gąsiewska upokorzona publicznie! Tych słów nigdy nie zapomni

Tagi: Polska, roszczenia żydowskie, holokaust, Orban, WJRO, USA