Wałęsa znowu doniósł na Polskę! Publikuje dokumenty

Lech Wałęsa doniósł na Polskę do Unii, chodzi o wybory prezydenckie 2020, były prezydent zapowiada bojkot i pisze że to „Procedura zmuszania Polaków do (…) głosowania”.

Czytaj też: Fronczewski w ciężkiej sytuacji. Po operacji wyszły komplikacje

„Procedura zmuszania Polaków do korespondencyjnego głosowania proponowana przez Kaczyńskiego doprowadziła do naruszenia prawa 30 milionów obywateli”

– ocenia były prezydent i wysyła skargę na Polskę do Unii Europejskiej.

Komisja Europejska już zajęła się sprawą Polski i jej przygotowaniami do głosowania korespondencyjnego.

– Kolegium powtórzyło (swoje stanowisko w sprawie – przyp. red.) wagi wolnych i uczciwych wyborów w Polsce w kontekście kryzysu koronawirusa

– powiedział na konferencji prasowej w Brukseli rzecznik KE Eric Mamer.

Lech Wałęsa postanowił dodatkowo utrudnić fakt przygotowań do wyborów prezydenckich i wysłał do KE skargę na Polskę i obecne działania rządu.

Lech Wałęsa doniósł na Polskę i opublikował dokumenty

Procedura zmuszania Polaków do korespondencyjnego głosowania proponowana przez Kaczyńskiego doprowadziła do naruszenia…

Opublikowany przez Lecha Wałęsę Środa, 6 maja 2020

„Informuję publicznie, że złożyłem dzisiaj jak wielu innych obywateli, skargę do KE na Ministra Cyfryzacji który bezmyślnie wykonywał bezprawne działania na polecenie polityczne partii”

– napisał Wałęsa na Facebooku i opublikował dokumenty.

Skarga dotyczy bezpośrednio działań Ministerstwa Cyfryzacji. Chodzi tu o sprawę gdy resort przekazał wszystkie numery PESEL Poczcie Polskiej.

W piśmie jakie wysłano do Komisji Europejskiej zaznaczono, że „Poczta Polska nie pełniła jakiejkolwiek funkcji w procedurze organizacji wyborów powszechnych Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej w 2020 roku”.

„Tym samym przekazanie danych osobowych Poczcie Polskiej S.A. nie było niezbędne do wykonania zadania realizowanego w interesie publicznym lub w ramach sprawowania władzy publicznej powierzonej administratorowi, a podstawa prawna dla przetwarzania danych osobowych nie wynika ani z przepisów Unii Europejskiej, ani z przepisów prawa krajowego”

– czytamy w skardze.

Autor skargi twierdzi że, „Działanie Ministra Cyfryzacji, jako organu Rzeczpospolitej Polskiej naruszyło art. 8 ust. 1 oraz 1 Karty Praw Podstawowych Unii Europejskiej”.

Źródło: WP

Lech Wałęsa doniósł na Polskę do Unii, chodzi o wybory prezydenckie 2020, były prezydent zapowiada bojkot i pisze że to "Procedura zmuszania Polaków"
Lech Wałęsa doniósł na Polskę do Unii, chodzi o wybory prezydenckie 2020, były prezydent zapowiada bojkot i pisze że to „Procedura zmuszania Polaków”

Polecamy także:

Wiemy od kiedy otworzą restauracje! Przeciek z rządu

Wojewódzki krótko podsumował Hołownię. Chyba nie o to chodziło

Szokujące doniesienia o Kim Dzong Unie! Same kłamstwa?

Avatar

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →