Jest sposób na Acta 2! Wymyślił go Polak. Nie wszystko stracone (Film)

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Acta 2 Polska. 26 marca odbyło się głosowanie w Parlamencie Europejskim nad dyrektywą ws. praw autorskich na jednolitym rynku cyfrowym, w wyniku wcześniejszej afery z cenzurą w internecie zaczęto nazywać ją „ACTA 2”. Niestety europosłowie opowiedzieli się za jej przyjęciem, w związku z tym i w Polsce już wkrótce zacznie obowiązywać.

Mroczna wizja cenzury rzuciła swój cień na użytkowników do tej pory nieskrępowanego internetu. Jeszcze nie zdążyli oni poczuć smaku goryczy tej unijnej dyrektywy, a już eurokraci szykują kolejny cios w wolność słowa w Internecie.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Mowa tu o dyrektywie Terreg, która nie ma się już zajmować prawami autorskimi twórców, a ma nałożyć obowiązek na wszystkie działające na terenie Unii Europejskiej platformy i strony internetowe. Będą musiały one w ciągu jednej godziny od uzyskania zgłoszenia usuwać treści, które zostałyby uznane za treści o charakterze terrorystycznym.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Kompromitacja Schetyny przed kamerami. Pytanie dziennikarza go zatkało. To trzeba zobaczyć (film)

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Następnie te platformy i strony będą miały obowiązek zastosowania filtrów, mających spowodować, aby te treści nie mogły być ponownie przesyłane. Jeśli by się do tego nie dostosowały, w efekcie na nie nakładane kary finansowe w wysokości 4% ich rocznych przychodów.

W walka z terroryzmem brzmi bardzo wzniośle, jednak czy to na pewno jest celem unijnych dygnitarzy? Warto zadać pytanie: Kto będzie decydować o tym, które treści można uznać za treści terrorystyczne? Będą to unijni urzędnicy, algorytm czy może sztuczna inteligencja.

Acta 2 Polska. Jest sposób

Acta 2 Polska, Cenzura w sieci, Terreg
Acta 2 Polska, Cenzura w sieci, Terreg

Rodzi to ogromne zagrożenie dla wolności słowa. Wszystko dlatego, że zwykła dyskusja poruszająca kwestie światopoglądowe zostanie uznana za treść powodującą zakłócenie ładu społecznego, które w mniemaniu cenzorów doprowadzi do radykalizacji i efekcie terroryzmu.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Unia wielokrotnie przekroczyła granice absurdu swoimi regulacjami, więc obawy o to w jaki sposób zostaną one wyznaczone przy regulacjach dotyczących wolności słowa są jak najbardziej zasadne, bo to już nie chodzi o memy z kotkami, a o fundamentalne wolności i prawa zwykłych ludzi.

ZOBACZ TAKŻE: Polaków wryło! Tak Joanna Mucha zaatakowała Kościół katolicki

Czy na naszych oczach Unia Europejska zamienia się w Totalitarny Twór ingerujący w to o czym nam będzie wolno rozmawiać? Czy mamy się czego obawiać i czy jest coś co możemy zrobić, aby przeciwdziałać zapędom unijnych cenzorów ideologicznych?

Polecamy państwu obejrzeć poniższy film.

Przedstawiono trafną analizę i bardzo ciekawą propozycję zabezpieczenia użytkowników internetu przed próbami cenzury politycznej. Prezentowany projekt jednocześnie umożliwia przejęcie władzy nad politykami przez obywateli oraz daje realny wpływ na tworzenie prawa.

Acta 2 Polska

ZOBACZ WIĘCEJ:

Ryszard Kotys udzielił wstrząsającego wywiadu. To koniec
Szok! Nieznana przeszłości księży z reportażu Sekielskiego. Nikt o tym nie wspomniał
Skandal u Wojewódzkiego. Przyjął symbol mordu Polaków jako prezent (foto)
Boczek z “Kiepskich” przeżył koszmar! Trwa walka o życie (Film)
Popek rzucił wyzwanie Magdzie Gessler! Wścieknie się jak to zobaczy (Film)

Acta 2 Polska

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

, , , , , ,

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →