Jest sposób na Acta 2! Wymyślił go Polak. Nie wszystko stracone (Film)

Acta 2 Polska. 26 marca odbyło się głosowanie w Parlamencie Europejskim nad dyrektywą ws. praw autorskich na jednolitym rynku cyfrowym, w wyniku wcześniejszej afery z cenzurą w internecie zaczęto nazywać ją „ACTA 2”. Niestety europosłowie opowiedzieli się za jej przyjęciem, w związku z tym i w Polsce już wkrótce zacznie obowiązywać.

Mroczna wizja cenzury rzuciła swój cień na użytkowników do tej pory nieskrępowanego internetu. Jeszcze nie zdążyli oni poczuć smaku goryczy tej unijnej dyrektywy, a już eurokraci szykują kolejny cios w wolność słowa w Internecie.

Mowa tu o dyrektywie Terreg, która nie ma się już zajmować prawami autorskimi twórców, a ma nałożyć obowiązek na wszystkie działające na terenie Unii Europejskiej platformy i strony internetowe. Będą musiały one w ciągu jednej godziny od uzyskania zgłoszenia usuwać treści, które zostałyby uznane za treści o charakterze terrorystycznym.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Kompromitacja Schetyny przed kamerami. Pytanie dziennikarza go zatkało. To trzeba zobaczyć (film)

Następnie te platformy i strony będą miały obowiązek zastosowania filtrów, mających spowodować, aby te treści nie mogły być ponownie przesyłane. Jeśli by się do tego nie dostosowały, w efekcie na nie nakładane kary finansowe w wysokości 4% ich rocznych przychodów.

W walka z terroryzmem brzmi bardzo wzniośle, jednak czy to na pewno jest celem unijnych dygnitarzy? Warto zadać pytanie: Kto będzie decydować o tym, które treści można uznać za treści terrorystyczne? Będą to unijni urzędnicy, algorytm czy może sztuczna inteligencja.

Acta 2 Polska. Jest sposób

Acta 2 Polska, Cenzura w sieci, Terreg
Acta 2 Polska, Cenzura w sieci, Terreg

Rodzi to ogromne zagrożenie dla wolności słowa. Wszystko dlatego, że zwykła dyskusja poruszająca kwestie światopoglądowe zostanie uznana za treść powodującą zakłócenie ładu społecznego, które w mniemaniu cenzorów doprowadzi do radykalizacji i efekcie terroryzmu.

Unia wielokrotnie przekroczyła granice absurdu swoimi regulacjami, więc obawy o to w jaki sposób zostaną one wyznaczone przy regulacjach dotyczących wolności słowa są jak najbardziej zasadne, bo to już nie chodzi o memy z kotkami, a o fundamentalne wolności i prawa zwykłych ludzi.

ZOBACZ TAKŻE: Polaków wryło! Tak Joanna Mucha zaatakowała Kościół katolicki

Czy na naszych oczach Unia Europejska zamienia się w Totalitarny Twór ingerujący w to o czym nam będzie wolno rozmawiać? Czy mamy się czego obawiać i czy jest coś co możemy zrobić, aby przeciwdziałać zapędom unijnych cenzorów ideologicznych?

Polecamy państwu obejrzeć poniższy film.

Przedstawiono trafną analizę i bardzo ciekawą propozycję zabezpieczenia użytkowników internetu przed próbami cenzury politycznej. Prezentowany projekt jednocześnie umożliwia przejęcie władzy nad politykami przez obywateli oraz daje realny wpływ na tworzenie prawa.

ACTA to dopiero początek
Acta 2 Polska

ZOBACZ WIĘCEJ:

Ryszard Kotys udzielił wstrząsającego wywiadu. To koniec
Szok! Nieznana przeszłości księży z reportażu Sekielskiego. Nikt o tym nie wspomniał
Skandal u Wojewódzkiego. Przyjął symbol mordu Polaków jako prezent (foto)
Boczek z “Kiepskich” przeżył koszmar! Trwa walka o życie (Film)
Popek rzucił wyzwanie Magdzie Gessler! Wścieknie się jak to zobaczy (Film)

Acta 2 Polska

, , , , , ,
Avatar

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *