Agnieszka Holland uderza ponownie w rząd PiS. To usłyszał cały świat!

Prawo i Sprawiedliwość rządzi w Polsce już ponad 4 lata. Według bieżących sondaży nie zapowiada się na żadne zmiany w tej materii. Partia Jarosława Kaczyńskiego pewnie zwycięża w kolejnych sondażach i stwarza trudności nawet zjednoczonym siłą opozycji.

Wygrana PiS i panika Totalnej Opozycji

Zwycięstwo w wyborach do parlamentu w 2015 roku spowodowało niemałą panikę w obozie totalnej opozycji. Już na drugi dzień po wyborach powstał Komitet Obrony Demokracji, co przy zerowej jeszcze decyzyjności nowego rządu było i jest niemalże absurdalne.

Celebryci przeciwko PiS

Do festiwalu ataków na aktualną ekipę rządzącą w naszym kraju dołączyli się również osoby znane ze świata mediów, a również kina. Głównymi postaciami z tej ostatniej kategorii są bez wątpienia tacy aktorzy jak Maciej Stuhr, Maja Ostaszewska oraz reżyser Agnieszka Holland. Ta ostatnia ponownie pokusiła się o atak wymierzony w Polskę i rząd Prawa i Sprawiedliwości.

Skandaliczne słowa Agnieszki Holland

Agnieszka Holland została niedawno wyróżniona przez kuratorium stowarzyszenia na rzecz wspierania Viadriny na podstawie swojego wkładu na rzecz porozumienia polsko-niemieckiego. To właśnie w momencie odbierania nagrody reżyser zdecydowała się na wymierzenie ataku w stronę rządu Prawa i Sprawiedliwości. Dodatkowo w swoim przemówieniu ostrzegła przed „populistycznym nacjonalizmem”.

Agnieszka Holland stwierdziła, iż aktualne relację polsko-niemieckie w bieżącej sytuacji są bardzo „kruche”. Głównym powodem tej sytuacji okrzyknęła bieżący rząd Prawa i Sprawiedliwości, który ma wpływać negatywnie na jakiekolwiek kwestie dotyczące współpracy obu stron.

Niestety, obecni polscy politycy wydają się tego nie rozumieć i w swym bezmyślnym egoizmie, dla własnych partykularnych politycznych interesów wszczynają nacjonalistyczne wojenki, które łatwo mogą zaowocować destrukcją tego, co wspólne – zacytowało słowa reżyserki Deutsche Welle.

Tak czy owak, rządzący podlewają benzynę pod beczkę z prochem beztrosko wierząc, że pożar ich nie dotknie – przekonywała laureatka niemieckiej nagrody.

Totalna Opozycja to ewenement

Niestety tego typu sytuację to żadna nowości. Polacy oraz rząd od samego początku muszą zmagać się z atakami opozycji i jej sympatyków na arenie międzynarodowej. Są to zagrania wręcz nie do pomyślenia patrząc na relacje zachodzące poza granicami innych krajów między rządzącymi a opozycją. Polska opozycja to niestety pewnego rodzaju smutny ewenement w skali europejskiej.

źródło: fronda.pl

Avatar

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →