Nie żyje słynna aktorka, zmarła na koronawirusa

Słynna aktorka, Miguel Bose nie żyje, o śmierci poinformował jej syn za pośrednictwem mediów społecznościowych, media spekulują, że kobieta jest kolejną ofiarą koronawirusa.

Czytaj również: Zażywasz te leki? Jesteś szczególnie zagrożony przez COVID-19

Miguel Bose we Włoszech zyskała miano legendy. Uwielbiana i szanowana zarówno przez fanów jak i współpracowników. Zagrała wiele świetnych ról u boku wybitnych reżyserów. Jej syn na Facebooku potwierdził smutną wiadomość o jej śmierci.

Nie żyje słynna aktorka, zmarła na koronawirusa

– Jest teraz w lepszym miejscu – napisał Miguel Bosé, syn aktorki.

Miguel Bose urodziła się w 1931 roku w Mediolanie. Jej życie było raczej skromne, gdyż pochodziła z biednej rodziny. To jednak nie przeszkodziło w zrobieniu kariery, bowiem już w latach 50 została rozchwytywaną, czołową, włoską aktorką, a w roku 1974 ogłoszono ją Miss Włoch.

Zobacz także: Ostra jatka w programie na żywo: „Jest Pan świrem!”

Bose zagrała w takich filmach jak „Nie ma pokoju pod oliwkami” Giuseppe De Santisa czy „Kronika pewnej miłości” Michelangelo Antonioniego. Później zagrała również u Juana Antonio Bardema w „Śmierci rowerzysty” oraz u Luisa Bunuela w „Jutrzence”- czytamy kolejno wymienione tytuły an portalu Pikio.

Życie Miguel Bose

Gdy w 1956 roku wyszła za mąż za przystojnego, hiszpańskiego matadora postanowiła przerwac karierę. Poświęciła się utrzymaniem domowego ogniska oraz wychowaniem dzieci. Małżeństwo Miguel nie było szczęśliwe. Mąż dopuszczał się zdrad praktycznie od początku trwania ich związku.

Bose postanowiła wziąć rozwód i powrócić do aktorstwa. Z otwartymi ramionami przyjęli ją znani włoscy reżyserzy m.in. Federico Fellini, Liliana Cavani oraz bracia Tavianich.

Czytaj też: Nowe zaostrzenia w Polsce już obowiązują! Jeżeli je złamiesz, słono zapłacisz

Aktorka zmarła 23 marca 2020 roku w wieku 89 lat. Do ostatnich dni przebywała we włoskim szpitalu w Segovii.

Wiadomość o jej śmierci do głębi poruszyła Włochów. Dodatkowo fakt, że jest prawdopodobnie kolejną ofiarą koronawirusa wywołał jeszcze głębszy żal.

Queridos amig@s … os comunico que mi madre Lucía Bosé acaba de fallecer. Ya está en el mejor de los sitios. #MB

Opublikowany przez Miguel Bosé Poniedziałek, 23 marca 2020
Słynna aktorka, Miguel Bose nie żyje, jej syn poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych, że jego mama zmarła na koronawirusa.
Słynna aktorka, Miguel Bose nie żyje, jej syn poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych, że jego mama zmarła na koronawirusa.

Polecamy także:

Kożuchowska w żałobie, ta śmierć to dla niej cios

Ile zarabia Doda? Powiedziała wprost ile bierze

To może Cię również zainteresować:

Cały świat zachwycony gestem Lewandowskich! Niewiarygodne

Mocne! Polka mieszkająca we Włoszech ujawniła przede wszystkim przerażająca prawdę

Koronawirus w Polsce: Wzrost liczby zmarłych i zakażonych

loading...

Avatar

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →