Biedronka znalazła sposób na ominięcie ZAKAZU HANDLU! Wyciekły skandaliczne dokumenty [FOTO]

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
15 minut przed niedzielą i 15 minut po niej – tak mają zaczynać i kończyć pracę kasjerzy Biedronki. Zgodnie z przewidywaniami wielkie sieci handlowe już pracują nad sposobami minimalizacji strat, które będą efektem wprowadzenia zakazu handlu. Wirtualnej Polsce udało się dotrzeć do pisma, z którego treści wynika, że Biedronka rozważa wprowadzenie zmian nocnych dla swoich pracowników.
Kierownicy sklepów sieci Biedronka otrzymali pisma, w których dokładnie wyjaśniono im przepisy o zakazie handlu w niedziele oraz sankcje grożące za ich naruszenie. Kilka zdań później znalazła się informacja o tym, w jakim sposób należy układać grafik, by w pełni zrekompensować sklepom straty. Nie są to dobre wiadomości dla pracowników.

„Aby uniknąć sankcji zmiany powinny być tak ustawione, aby w sobotę pracownicy opuszczali sklep przed godziną 24:00 (np. 23:45) i rozpoczynali pracę w poniedziałek po godz. 00:00 (np. poniedziałek godz. 00:15) – podobnie w święta” – czytamy w piśmie, które otrzymali kierownicy sklepów. Chwilę później pojawia się informacje, że symulacje grafików z uwzględnieniem nowych zmian mają zostać przesłane do 25 stycznia.

Pismo, które otrzymali kierownicy sklepów BiedronkiWP.PL

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Kierownicy sklepów zgodnie z tymi wytycznymi muszą do 25 stycznia przygotować symulacje grafików pracowniczych, w których uwzględnią dodatkowe zmiany. Z pisma wprost wynika, że osoby zatrudnione w Biedronce, które nie pójdą do pracy w niedzielę, zostaną w niej dłużej w piątki i soboty. Wszystkie sklepy sieci mają być w te dni otwarte do godz. 22:00. Pracownicy muszą być gotowi także na częstszą i cięższą pracę w soboty. Sieć przewiduje, że ten dzień będzie odpowiedzialny za 60 proc. obrotu generowanego dotychczas w niedzielę. Z tego względu kierownicy sklepów mają zapewnić pełną obsadę kas oraz większą liczbę osób odpowiedzialnych za bieżące uzupełnianie towaru na półkach. Ten sam powód jest podstawą do wprowadzenia nocnej zmiany z piątku na sobotę, a jeśli będzie ona poprzedzała niedzielę wolną od handlu, pracownicy opuszczą sklepy dopiero o 23:45.

Z kolei zmiana, która rozpocznie się o godz. 00:15 w nocy z niedzieli na poniedziałek uzasadniania jest godziną dostaw towaru przed poniedziałkowym otwarciem. Kierownicy sklepów otrzymali również sugestie, w jaki sposób poradzić sobie z zapewnieniem wystarczającej obsady. Poza zatrudnianiem cudzoziemców oraz korzystania z agecji pracy tymczasowej wskazano na możliwość wprowadzenie elastycznych form zatrudnienia – np. na pół lub ćwierć etatu. Część pracowników może liczyć także na zwrot kosztów dojazdu i powrotu ze zmian nocnych oraz ewentualne dodatki do pensji.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
Pismo, które otrzymali kierownicy sklepów Biedronka
window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →