„Błagała Boga by ją zabrał”. Wstrząsające wyznanie! Przed śmiercią Kinga przeżywała koszmar. To usłyszeli jej bliscy…

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Najbliżsi znajomi Kingi Kęsik, zmarłej w poniedziałek mistrzyni Polski fitness, wspominają ją jako wyjątkowego człowieka. – To była kobieta pełna wartości – wyznaje jej przyjaciel Maciej Ropiak.

W poniedziałek media obiegła informacja o śmierci Kingi Kęsik. Mistrzyni Polski, mistrzyni Europy i wicemistrzyni świata w fitness przegrała walkę z nieoperacyjną postacią raka żołądka, która trwała dwa lata. Polka odeszła w wieku 32 lat, pozostawiając dziesiątki pogrążonych w żałobie przyjaciół.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Jak wynika z ich słów, Kęsik była niezwykłą osobą. Pełną energii, determinacji, co było widać nie tylko podczas jej treningów. Także w pracy. Kęsik była bowiem młodszą aspirantką w Komendzie Powiatowej Policji w Tucholi. I to właśnie bycie policjantką było jej największym marzeniem.

– Zawsze chciałam to robić, to było moje pierwsze wielkie marzenie – mówiła kilka lat temu. Jak sama wyjaśniała, nie wie skąd wzięło się jej zamiłowanie do służby. – Naoglądałam się filmów i spodobała mi się ta praca. Zawsze chciałam mieć mundur i broń – dodawała w rozmowie z „Gazetą Wyborczą”.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Trafiła do policji w 2006 roku i szybko zyskała przychylność przełożonych. – Jest bardzo dobrym funkcjonariuszem, angażuje się w to, co robi – mówi mł. insp. Krzysztof Bodziński, który przyjmował ją do służby.

Co ciekawe, to właśnie praca w policji spowodowała, że zainteresowała się kulturystyką i fitness. Na siłownię trafiła za namową swojego ówczesnego chłopaka, Mikołaja. Ten szybko zauważył, że jego dziewczyna ma wielkie możliwości. – Całe swoje życie podporządkowaliśmy treningowi – mówił Kęsik. – Kinga w marcu 2012 r. zaczęła stosować dietę, co w połączeniu z wysiłkiem na siłowni dało jeszcze szybsze efekty.

Nadeszły one błyskawicznie. W marcu 2013 roku wystąpiła na Debiutach Kulturystycznych, które co roku rozgrywane są w Ostrowi Mazowieckiej. Chciała tylko oswoić się z atmosferą zawodów, a stanęła na najwyższym stopniu podium w kategorii OPEN. Kolejne miesiące były jeszcze lepsze.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Już w 2014 roku zdobyła tytuł mistrzyni Europy, dodała do tego także wicemistrzostwo świata. Została także dwukrotną absolutną mistrzynią Polski w fitness sylwetkowym. Wszystko było jednak okupione morderczymi treningami i ścisłą dietą. – Mogłam pić tylko wodę, czasami herbatę. Zero słodyczy, czekolady. Treningi, sześć posiłków dziennie. Wieczorami ze zmęczenia zasypiałam na siedząco – ujawniała. Dzięki wsparciu narzeczonego, a następnie męża udawało się jej trzymać formę.

Jej piękny sen przerwała jednak nieuleczalna choroba. W 2016 roku sportsmenka usłyszała, że ma zaawansowane stadium nieoperacyjnego raka żołądka. I choć długo nie poddawała się chorobie twardo stawiając jej czoło, w ostatnich miesiącach pogodziła się ze swoim odejściem. Piszą o tym jej najbliżsi.

– Kinia od dłuższego już czasu wiedziała, że nie ma najmniejszych szans by wyszła z tego. Kiedy starałem się zaszczepić w niej odrobinę optymizmu momentalnie sprowadzała mnie na ziemię tłumacząc jak rozległe są przerzuty, oraz to, że lekarze widząc ją są pełni zdumienia, iż ona jeszcze żyje – napisał na Facebooku jej przyjaciel, trener personalny Maciej Ropiak.

– Już dawno pogodziła się z tym, że niedługo odejdzie, przygotowując sprawy związane z własnym pogrzebem, wybierając zdjęcie, oraz przygotowując najbliższych na to co nieuniknione… Z racji dość częstego kontaktu wiedziałem w jakim jest stanie, ostatnie dwa miesiące były dla niej potworne… nie chcę pisać szczegółów, ale uwierzcie mi, że przeżyła horror na ziemi!!! – ujawnił.

Według jego relacji Kęsik nie chciała dłużej cierpieć i sprawiać bólu swojej rodzinie i najbliższym. – Powiedziała do mnie: „Maciek, każdego dnia kiedy otwieram oczy jestem wściekła, że jeszcze żyję! Tak bardzo chciałabym już odejść by się nie męczyć”. Uwierzcie mi, że doświadczyła w ostatnim czasie niewyobrażalnego cierpienia, krzycząc z bólu i błagając na głos o odejście… Ona wprost błagała Boga w duszy, by ją zabrał… – dodał.

Jej przyjaciółka Sylwia Taczała napisała nam, że post Macieja Ropiaka (prywatnie jej narzeczonego) mówi wszystko. – Napisał post, który doskonale oddaje to, co przeżywała i jaka była – wyznała. A jaka była? Według jej przyjaciół osobą niezwykłą i ogromnie wartościową.

– To z pewnością jedna z bardziej wartościowych kobiet, jakie poznałem w swoim życiu. Pełna wrażliwości na ludzkie cierpienia, z prawdziwą dusza sportowca a nie pozerstwa, kobieta o niebywałej urodzie i uśmiechu, który zjednywał sobie wielu ludzi – dodał Ropiak.

W ostatnich miesiącach prowadzona była zbiórka na leczenie Kingi Kęsik w Niemczech. Terapia dawała pewne nadzieje. To, jaką była osobą spowodowało, że zebrano aż 173 tysiące złotych. Do potrzebnych 200 000 zabrakło bardzo niewiele. Śmierć nadeszła szybciej.

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →