BRAWO! Eurokraci w panice! Europejczycy przemówili! Nie dało się tego ukryć

Plan przesiedlenia migrantów został przeforsowany przez Parlament Europejski we wrześniu 2015 r., niezależnie od tego, czy wyraziły na to zgodę wszystkie kraje. Szereg państw Europy Środkowej i Wschodniej przeciwstawiło się temu pomysłowi.

Węgry zbudowały także ogrodzenie wzdłuż południowej granicy, aby powstrzymać napływ migrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki. Od czasu powstania bariery, w kraju Orbana nielegalna imigracja miała się zmniejszyć o ponad 99 procent. Jednocześnie jednak przywódcy UE obiecali sprowadzić więcej migrantów za pomocą środków prawnych.

Badanie przeprowadzone przez Instytut Nézőpont w 11 krajach, w tym w Austrii, Bułgarii, Chorwacji, Republice Czeskiej, Niemczech, na Węgrzech, w Polsce, Rumunii, Serbii, Słowacji i Słowenii nie pozostawia złudzeń na temat tego, jak postrzegana jest polityka migracyjna UE.

Ankieta wykazała, że 74% respondentów w tych krajach uważało, że polityka migracyjna UE ma lub będzie miała ujemne skutki dla kontynentu. Najbardziej sprzeciwiają się jej mieszkańcy Europy Środkowej. Przodują Słowacy i Węgrzy (89% na nie ) oraz Czesi (88%).

Na pytanie o odrzucenie przez Węgry przymusowych kontyngentów migrantów, 56 procent osób w krajach Wyszehradzkich (Czechy, Węgry, Polska i Słowacja) stwierdziło, że zgadza się z koncepcją węgierskiego premiera.

window._taboola = window._taboola || []; _taboola.push({ mode: 'alternating-thumbnails-a', container: 'taboola-new-below-article-thumbnails', placement: 'New Below Article Thumbnails', target_type: 'mix' });

Avatar

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →