Bunt w Niemczech. Służby w pełnej gotowości. Takiego przewrotu nie było od II wś

Bunt w Niemczech, służby są w pełnej gotowości, komentatorzy podkreślają, że tak napiętej sytuacji nie było od czasów II wojny światowej.

Czytaj też: Tajne spotkanie grupy Bilderberg z udziałem Trzaskowskiego

Sytuacja u naszych zachodnich sąsiadów nie jest najlepsza. Zagraniczne media oraz obserwatorzy mówią wprost, że takiego napięcia nie było w Niemczech od wielu dekad. Wszystkiego winien ma być przede wszystkim koronawirus.

Z powodu epidemii władze Niemiec wprowadziły szereg obostrzeń, które przestają się podobać Niemcom. Media wskazują również na tendencje wzrostowe w sondażach dla środowisk prawicowych, które chcą odsunięcia liberalnej władzy.

Bunt w Niemczech narasta na sile?

W czasie epidemii, a więc już od ponad dwóch miesięcy na forach internetowych w Niemczech roi się od prawicowych teorii spiskowych. Taki wniosek snuje „New York Times”. Najczęściej w dyskusjach uczestniczą m.in. preppersi, którzy „długo fantazjowali o kryzysie tak głębokim, że doprowadziłby do upadku liberalnego porządku”, mówi Stephan Kramer, szef regionalnego biura niemieckiego wywiadu w Turyngii.

Czy w tej sytuacji skrajnie prawicowa partia AfD ma szansę na zdobycie jeszcze większego elektoratu? Eksperci nie mają wątpliwości, że prognozowane zmniejszenie gospodarki Niemiec o 6% w bieżącym roku może sprzyjać Alternatywie dla Niemiec.

Mobilizują się. Kryzys koronawirusowy karmi ich narrację o upadku zachodniego liberalizmu. Karmi bojowość i potencjalną przemoc

powiedział Kramer.

Mimo wszystko już wcześniej AfD miało zyskiwać na sile.

Zobacz również: Po co były filmy Sekielskiego i Latkowskiego? Polacy zrobieni na szaro

Nawet zanim pandemia dotarła do Niemiec, skrajnie prawicowy ekstremizm i skrajnie prawicowy terroryzm były oficjalnie wskazywane jako największe zagrożenia dla demokracji w tym kraju

pisze „New York Times”.

Bunt w Niemczech, służby są w pełnej gotowości, komentatorzy podkreślają, że tak napiętej sytuacji nie było od czasów II wojny światowej
Bunt w Niemczech, służby są w pełnej gotowości, komentatorzy podkreślają, że tak napiętej sytuacji nie było od czasów II wojny światowej/ screen YouTube

Źródło: o2

Polecamy także:

Latkowski grozi Wojewódzkiemu! Ponownie, ostro atakuje

Rząd niespodziewanie zniósł bardzo uciążliwy zakaz. Duża część Polaków zachwycona

Przedłużono zakaz obowiązujący wszystkich Polaków

, ,
Bartosz Palędzki

About Bartosz Palędzki

Polityka, ciekawostki i trochę ploteczki. Uważam, że nie ma na świecie człowieka którego polityka nie dotyczy. Każdego z nas dotyka dlatego lepiej wiedzieć co w trawie piszczy.
View all posts by Bartosz Palędzki →