Do Polski zbliża się pogodowy ARMAGEDON! Ostrzeżenie dla prawie całego kraju!

W najbliższych dniach zima znów do nas zawita. Na początku lutego przyjdzie znacznie ochłodzenie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega także przed silnym wiatrem. Ostrzeżenia pierwszego stopnia wydano dla jedenastu województw, m.in.: podlaskiego, lubelskiego i mazowieckiego. W porywach zawieje nawet do 100 km/h. Synoptycy ostrzegają też przed silnym wiatrem na Pomorzu. IMGW wydało ostrzeżenie trzeciego stopnia dla strefy brzegowej.

Jak informuje IMGW, Polska jest pod wpływem niżu z ośrodkiem przemieszczającym się znad Morza Norweskiego nad południową Skandynawię. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dziś ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem. Dotyczą one jedenastu województw: lubelskiego, podlaskiego, mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego, pomorskiego, zachodniopomorskiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, łódzkiego, opolskiego i dolnośląskiego.

 

Na Pomorzu synoptycy zapowiadają sztorm nad samym morzem. W całym regionie będzie wiał bardzo silny wiatr, dochodzący nawet do 100 km/h! W związku z wichurą zamknięte zostały cmentarze w Gdańsku i w Gdyni. W rzekach na Pomorzu niebezpiecznie wzrasta też poziom wody. Lokalnie jest możliwość przekroczenia stanów alarmowych.

W nocy z poniedziałku na wtorek (z 29 na 30 stycznia) w całym kraju wystąpią opady deszczu i deszczu ze śniegiem, a w górach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Najniższą temperaturę (1 st.C) termometry wskażą w Suwałkach, Zakopanem i Jeleniej Górze. Możemy spodziewać się również dość silnego wiatru, w porywach do 85 km/h, a na wybrzeżu w porywach do 100 km/h. Natomiast wysoko w Sudetach i Karpatach w porywach do 140 km/h.

Z początkiem lutego nadejdzie ochłodzenie. W piątek (2 lutego) w okolicach Suwałk termometry pokażą -1 st. C.

Instytut zaleca ostrożność oraz śledzenie komunikatów dotyczących rozwoju sytuacji pogodowej.

Avatar

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →