Dramat polskiej stewardessy. W sekundę zawalił jej się świat

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Sonia Wesolik dwa lata temu spełniła swoje marzenie. Po wielu staraniach została stewardessą jednej z największych linii lotniczych Emirates. Niestety wystarczyła chwila, by przekreślić plany 23-latki. Sonia uległa bardzo ciężkiemu wypadkowi samochodowemu i teraz jeździ na wózku inwalidzkim. – Gdy już sobie uświadomiłam, co się stało, moją pierwszą myślą była wdzięczność za to, że żyję. Przecież mogło mnie nie już być na tym świecie – wyznała Sonia w rozmowie z Fakt24.

Sonia Wesolik konsekwentnie spełniała swoje marzenia. Już jako gimnazjalistka chciała zostać stewardessą. W końcu dopięła swego. W wieku 21 lat stanęła na pokładzie samolotu linii Emirates – jednej z największych korporacji lotniczych świata. Wszystko zapowiadało, że to będzie przygoda jej życia. Sonia przeprowadziła się do Dubaju, skąd latała w najodleglejsze strony świata. Zwiedziła 48 krajów. Podróże są jej pasją, a wolne chwile wykorzystywała na planowanie i realizację kolejnych wypraw. Niestety wystarczyła sekunda, aby jej życie zawaliło się jak domek z kart.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

„Nie było wiadomo czy przeżyję”

20 sierpnia 2017 roku Sonia wracała z trójką przyjaciół z festiwalu muzycznego w Czechach. Kierowca zasnął za kierownicą, a samochód z dużą prędkością uderzył w inny pojazd, barierki i drzewa. Auto zostało zmiażdżone. Trójka pasażerów wyszła z wypadku bez poważniejszych obrażeń, ale Sonia nie miała tyle szczęścia. W ciężkim stanie została przetransportowana helikopterem do szpitala w Opolu. Okazało się, że ma uraz kręgosłupa, uszkodzenie rdzenia kręgowego, pęknięcia jelita cienkiego, wstrząs mózgu, uraz klatki piersiowej i ostrą niewydolność oddechową. Dalsze życie Soni stanęło pod wielkim znakiem zapytania. Dziewczyna przez blisko miesiąc była na oddziale intensywnej terapii.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

– Rodzice przyjechali w trakcie operacji, która trwała 9 godzin. Wtedy jeszcze nie było wiadomo, czy przeżyję. Nie pamiętam tego miesiąca po wypadku – na szczęście. Gdy już sobie uświadomiłam, co się stało, moją pierwszą moją myślą była wdzięczność za to, że żyję. Przecież mogło mnie już nie być na tym świecie… Dużo zawdzięczam służbom ratunkowym, Uniwersyteckiemu Szpitalowi Klinicznemu w Opolu oraz dyrekcji i personelowi Górnośląskiemu Centrum Rehabilitacji „Repty”. Chciałabym im za wszystko podziękować – powiedziała w rozmowie z Fakt24 Sonia.

Sonia nie załamała się nawet na chwilę. – Gdyby Sonia spadła do wulkanu, wróciłaby stamtąd z pocztówką. To niebywale silna kobieta – powiedział w rozmowie z nami ojciec dziewczyny.

Sonia niedługo po przebudzeniu rozpoczęła bardzo ciężką rehabilitację z postanowieniem powrotu do zdrowia. Każdy dzień wypełniony jest serią niekończących się ćwiczeń. – Praca stewardessy uczy większej pewności siebie, empatii oraz cierpliwości. Dzięki tym wypracowanym umiejętnościom lepiej przechodzę przez drogę rehabilitacji. Choć teraz poruszam się na wózku, to wierzę, że stanę jeszcze na nogach. Po wypadku usłyszałam, że powrót do pełnej sprawności zajmie mi dwa lata. Ale tak naprawdę tego nie wiadomo, bo wszystko zależy od człowieka i jego organizmu. Jestem świadoma, że gdybym się teraz załamała, to moja rehabilitacja nie odniosłaby spodziewanych rezultatów. Bardzo chciałabym stanąć na nogi jeszcze tego lata. Chciałabym wrócić na ten festiwal muzyczny i móc tam chodzić wspierając się balkonikiem – dodaje Sonia.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Jak pomóc Soni?

Sonia doskonale wie, że przed nią jeszcze sporo pracy, ale ani na moment nie traci wiary, że ponownie stanie na nogi. Jednak motywacja i ciężka praca to niestety nie wszystko. Potrzebne są pieniądze na pokrycie kosztów kolejnych miesięcy rehabilitacji. Sonia potrzebuje 550 000 zł!

Chcesz jej pomóc? Podajemy numer konta fundacji AVALON, na który można wpłacać darowiznę dla SONI:

Darowizna dla Podopiecznego nr rachunku odbiorcy: 62 1600 1286 0003 0031 8642 6001

Tytuł wpłaty: np.: Wesolik, 8521 – podajemy nazwisko i numer subkonta osoby której chcemy przekazać darowiznę. To bardzo ważne!

Razem można zdziałać cuda. Każda wpłata będzie ogromną pomocą dla Soni.

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →

Comments are closed.