FATALNE wieści na Sylwestra! IMGW ostrzega!

Udostępnij:

31 grudnia pogoda nie będzie łaskawa dla większości z nas. Popada, a miejscami mocno zawieje. Ostatni dzień roku zacznie się jednak od oblodzeń, przed którymi ostrzega się aż 8 województw.

Już w nocy z 30 na 31 grudnia trzeba liczyć się z dużymi zachmurzeniem i opadami – na wschodzie spadnie śnieg, w Pomorze po Górny Śląsk i zachodnią Małopolskę uderzy deszcz ze śniegiem, w wielu miejscach należy spodziewać się gołoledzi. Termometry pokażą od -3 stopni Celsjusza na wschodzie, 0 stopni w centrum oraz 3 stopnie na zachodzie i nad morzem.

Do tego będzie wiało, najbardziej na Pomorzu i w górach, gdzie wiatr w porywach osiągnie 100 km/h.

W niedzielę po godzinie 7:30 sytuacja nieco się poprawi – temperatura ma się podnieść, minimalnie wyniesie 3 stopnie Celsjusza na południu i 0 stopni w okolicach Karpat. Na Podkarpaciu za to będzie wiać i to mocno.

Zdrowa żywność - zobacz na Ceneo.pl

Przed wiatrem ostrzega teraz Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Synoptycy radzą uważać mieszkańcom 2 województw: zachodnio-pomorskiego i pomorskiego.

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *