Giertych ujawnia 97 ofiarę katastrofy smoleńskiej! [FOTO]

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
Roman Giertych zszokował opinię publiczną. Wszystko przez jeden wpis na Facebooku. Sprawa dotyczy 97 ofiary katastrofy smoleńskiej. Na wstępie wpisu zaznaczył, że nie jest to w żadnym stopniu metafora, a niezaprzeczalny fakt poparty opiniami biegłych.

Adwokat postanowił po długim czasie upublicznić te informacje, a dalej wyjaśnia dlaczego nie mógł zrobić tego wcześniej…

Roman Giertych wskazał 97 ofiarę katastrofy smoleńskiej.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

– Dziewczynka o której mówię miała pięć lat w chwili katastrofy. Wszystkie informacje, które podaje poniżej pochodzą z opinii dwóch biegłych sądowych sporządzonej na piśmie i uzupełnionej tydzień temu na sali sądowej opinią ustną. Dziewczynka była dzieckiem bardzo wrażliwym, nieco zamkniętym, ale rozwijającym się w granicach normy – czytamy na wstępie.

Dalej adwokat wyjaśnia całe tło, aby przybliżyć czytelnikom sprawę. Opisuje BORowca, ojca dziewczynki, który zginął na pokładzie Tupolewa, oraz to co stało się później z jego córeczką.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

– Śmierć ojca doprowadziła do całkowitego załamania się dziecka. Jej stan obecny jest zgodnie z opinią biegłych stanem średniego upośledzenia spowodowanego przez autyzm, który powstał w wyniku stresu wywołanego przez śmierć ojca i pogłębianego w każdej chwili, gdy dziewczynka słyszy jakiekolwiek odniesienie do katastrofy. Autyzm pogłębia się zdaniem biegłych ze względu na kontekst społeczno-medialny, który uniemożliwia zakończenie okresu żałoby – twierdzi adwokat.

Roman Giertych opisuje, że każda informacja, doniesienie medialne, wspomnienie katastrofy powoduje u dziecka niewyobrażalny ból spowodowany przez powracające wspomnienia. Wskazuje też postawę MON, którą określa jako bulwersującą.

– Zajmuje się tą rodziną od roku 2010. Zawarłem ugodę ze Skarbem Państwa w sprawie częściowego zadośćuczynienia i pomogłem matce załatwić rentę. Obecnie jednak po bezskutecznej próbie zawarcia ugody sądowej w roku 2013 zostałem zmuszony skierować powództwo o rentę dla mojej małej klientki, która obejmowałaby jej potrzeby do końca życia (…) Próbowałem kontaktować się z MON rok temu, gdy wnosiłem powództwo. Bezskutecznie. Kolejną próbę podjąłem na ostatniej rozprawie, gdy znana już była opinia biegłych. MON zażądał oddalenia powództwa i zapłaty kosztów procesowych od mojej klientki. Już po zeznaniach biegłych, które stwierdziły jednoznaczny związek autyzmu z katastrofą przedstawiciel Prokuratorii Generalnej, który reprezentował MON oświadczył mi po rozprawie, że jeżeli ujawnię fakty z rozprawy to jego mocodawca złoży na mnie zawiadomienie do Okręgowej Rady Adwokackiej – napisał Giertych.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Pod koniec, długiego i emocjonalnego wpisu, Roman Giertych zapowiada, że wkrótce w tej sprawie zapadnie wyrok, ale już dziś może domyślać się jakie będzie jego brzmienie. Adwokat zaznaczył, że sprawę prowadzi pro bono.

źródło: Facebook/Pikio.pl

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →