III wojna światowa wisi na włosku! Świat wstrzymał oddech

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

USA Iran. III wojna światowa. Napięcie między Iranem i Stanami Zjednoczonymi urosło diametralnie w ciągu ostatnich dni. Donald Trump coraz śmielej grozi Iranowi i wysyła w rejon Zatoki Perskiej kolejne kontyngenty amerykańskich sił zbrojnych. USA wojna

Na bliskim wschodzie USA ma rozmieszczone już lotniskowce, okręty wojenne, bombowce zdolne do przenoszenia broni atomowej, czy wyrzutnie rakiet Patriot. Otwartego konfliktu póki co nie ma, ale strona irańska nie pozostaje dłużna i grozi ostrzałem pozycji amerykańskich, twierdząc, że ich rakiety spokojnie mogą dosięgnąć wszystkie jednostki wroga w rejonie.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

III wojna światowa. Czy spoglądamy właśnie na początek ?

III Wojna światowa, USA Iran, Donald Trump, USA wojna
III Wojna światowa, USA Iran, Donald Trump, USA wojna

Gdyby taki konflikt miał miejsce z pewnością inne mocarstwa nie pozostałyby bierne, z Rosją na czele. Jak wygląda porównanie sił obu krajów? Kto wyszedłby z takiego starcia zwycięsko?

CZYTAJ TAKŻE: Kuba Wojewódzki chciał ośmieszyć Błaszczykowskiego. Piłkarz zgasił go jak peta!

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Mimo końca zimnej wojny i rozpadu Związku Radzieckiego napięcia na linii Waszyngton- Moskwa nie zmalały, a świat nadal dzielą oni na swoje strefy wpływów. Iran od bardzo dawna znajduje się w strefie wpływów Rosyjskich i ewentualna inwazja amerykańska nie obyłaby się bez interwencji Kremla.

Podstawą siły obu mocarstw są ich arsenały nuklearne. Według oficjalnych raportów Rosja posiada 7700 głowic, a USA tylko 6800. Tutaj nasz wschodni sąsiad ma przewagę. Chociaż warto zauważyć, że gdyby te arsenały zostały odpalone, raczej nie zobaczylibyśmy zwycięscy, wszystko zostałoby unicestwione.

Użycie na masową skalę broni nuklearnej jest raczej mało prawdopodobne, więc kolejnym czynnikiem może być wielkość armii. Także tutaj przewagę ma Rosja, jej armia liczy 845 tys. Z kolei USA posiada niespełna 500 tys. żołnierzy.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Wojewódzki pluje na katolików. To już przesada

W dzisiejszych czasach ilość wojska jest jednak drugorzędna. Przy tak szybkim postępie technologicznym wojny wygrywa się mając przewagę na tym punkcie. Nowe technologie są drogie, przyjrzyjmy się więc budżetom obu armii. Tutaj zdecydowaną przewagę ma armia Stanów Zjednoczonych. Ich budżet to ok 215 miliardów dolarów, gdy budżet rosyjski szacowany jest na ok. 64 miliardy.

Jest to diametralna różnica. Na szczęście są to tylko dywagacje i na razie możemy spać spokojnie, gdyż III wojna światowa rodzi się tylko w wyobraźni nas samych. Ale czy na pewno?

POLECAMY:

Krystyna Pawłowicz załamana! Błaga o pomoc! Odpowiedź przyszła natychmiast
Monika Olejnik: skandaliczne słowa o Polsce. To się nie mieści w głowie (wideo)
Gessler złożyła szokującą deklarację! Jej fani zdębieli
Nostradamus wszystko przewidział. To już się dzieje! Kiedy koniec świata?

USA Iran, USA wojna, Donald Trump

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

, , , , ,

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →