Jacques Attali zaatakował Polaków: „Polscy urzędnicy pomagali Niemcom”

Były doradca prezydenta Francji, Jacques Attali w jednoznaczny sposób wypowiedział się o Polakach. Jego wpis o naszym rządzie na Twitterze wywołał kolejną burzę.

Czytaj też: Podczas remontu znaleźli pudełka, gdy je otworzyli zamarli. Natychmiast wezwali policję

Jacques Attali, francuski pisarz, ekonomista i były doradca prezydenta Francji Francoisa Mitterranda dołączył do grona osób, które wybiórczo potraktowały historię Holokaustu i II wojny światowej.

Jacques Attali, były doradca prezydenta Francji zaatakował Polskę

Tak, polscy urzędnicy, podobnie jak Francuzi, Ukraińcy, Węgrzy i inni pomagali Niemcom w mordowaniu milionów Żydów, i innych… — napisał Jacques Attali.

Zaraz po tym krótkim wstępie udostępnił artykuł z „New Yorkera” pod tytułem „Historycy atakowani za badanie roli Polski w Holokauście”.

Od wczoraj nie milkną echa głośnej sprawy artykułu jaki pojawił się w wyżej wymienionej gazecie. Przypisano w nim dużą rolę Polaków w mordowaniu Żydów i poniekąd obarczono nasz kraj i naród za Holokaust.

Zobacz także: Aleksandra Wasilewska ujawnia kulisy pracy „Soku z Buraka”

Polscy dyplomaci zapowiedzieli ostre działania w tej sprawie. Do artykułu odniósł się już również Związek Żydów Amerykańskich. Więcej na ten temat oraz pełną treść oświadczenia zobaczą państwo tutaj.

Jacques Attali na Twitterze zaatakował Polskę

Źródło: Twitter

Polecamy również:

Sąsiedzi ujawnili prawdę o Kaczyńskim: Taki jest naprawdę

Skandaliczne słowa Miller o Polsce! Wstyd

Jego żona i syn popełnili samobójstwo. Nikt tego nie wiedział

Monika Olejnik ostro zaatakowała Borysa Budkę

Tragedia w The Voice Kids: Alicja Górzyńska nie pojawiła się w studio

, , ,
Bartosz Palędzki

About Bartosz Palędzki

Polityka, ciekawostki i trochę ploteczki. Uważam, że nie ma na świecie człowieka którego polityka nie dotyczy. Każdego z nas dotyka dlatego lepiej wiedzieć co w trawie piszczy.
View all posts by Bartosz Palędzki →