Jest decyzja w sprawie „legalności” ONR!

Umorzono dochodzenie w sprawie legalności Obozu Narodowo-Radykalnego. Decyzję w tej sprawie podjęła Prokuratura Rejonowa w Częstochowie, gdzie ONR jest zarejestrowany jako stowarzyszenie.

– Z uwagi na brak znamion przestępstwa prokurator umorzył dochodzenie dotyczące publicznego propagowania faszystowskiego ustroju państwa oraz nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych, rasowych i wyznaniowych w statucie stowarzyszenia Obóz Narodowo-Radykalny – poinformował dziś Tomasz Ozimek, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.

Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa złożył Urząd Miasta Częstochowy, który do dokumentu dołączył również interpelację radnej Platformy Obywatelskiej Jolanty Urbańskiej.

Częstochowska prokuratura poinformowała, że w tej sprawie przesłuchano reprezentanta Urzędu Miasta, radną Jolantę Urbańską oraz przedstawicieli stowarzyszenia Obóz Narodowo-Radykalny w charakterze świadków.

W toku postępowania przeanalizowano dokumentację dotyczącą rejestracji ONR. Uznano, że autorzy zapisów w statusie nie nawoływali do nienawiści na tle różnic narodowościowych, rasowych i wyznaniowych. Uznano także, że treść nie propaguje faszystowskiego ustroju.

 

window._taboola = window._taboola || []; _taboola.push({ mode: 'alternating-thumbnails-a', container: 'taboola-new-below-article-thumbnails', placement: 'New Below Article Thumbnails', target_type: 'mix' });

Avatar

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →