Kolejny wzrost zachorowań i zgonów w Polsce z powodu COVID-19

Udostępnij:

Epidemia koronawirusa w Polsce: Kolejna ofiara COVID-19 w Polsce. Nie żyje pacjent z Puław,  który był zarażony COVID-19 (koronawirus). O nowych przypadkach zarażeń oraz zgonów poinformowało ministerstwo zdrowia. Na ten moment w Polsce stwierdzono 774 przypadki zachorowań i 9 ofiar śmiertelnych. Największy przyrost zarażonych przed południem stwierdzono w województwach podkarpackich (7 osób) oraz w Warmińsko Mazurskim  (1 osoba).  Aktualnie w całym kraju najwięcej zarażonych osób jest wciąż w województwie mazowieckim (175) oraz łódzkim (111).

Polecamy również: Niesamowita historia Pitbulla. Ciężko powstrzymać łzy

Epidemia koronawirusa w Polsce trwa. Na świecie jest już stwierdzona pandemia z powodu rozprzestrzenienia się COVID-19. Najgorsza aktualnie sytuacja jest odnotowana w Chinach oraz we Włoszech, gdzie stwierdzono aż 65 tysięcy przypadków zarażeń na koronawirusa oraz ponad 6 tysięcy zgonów. W Polsce na ten moment (godzina 11.25) stwierdzono 774 przypadki pacjentów chorych na koronawirusa. Liczba zmarłych z powodu COVID-19 w naszym kraju wynosi aktualnie 9 osób – tej doby ta liczba wzrosła o jeden.

Kolejna ofiara koronawirusa w Polsce

Dziewiątą ofiarą koronawirusa ma być mieszkaniec województwa lubuskiego. Mężczyzna zmarł w szpitalu w Puławach, miał 68 lat. Z informacji podanych przez ministerstwo zdrowia wynika również,  że pacjent wzmagał się z chorobami współistniejącymi. Na ten moment jest to druga ofiara śmiertelna koronawirusa na Lubelszczyźnie.

Czytaj także: To będzie dramat! Jackowski przedstawił nową wizję o koronawirusie

Mamy 8 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 7 osób z woj. podkarpackiego i 1 osoby z woj. warmińsko-mazurskiego. Jednocześnie z przykrością informujemy, że zmarła dziewiąta osoba zakażona koronawirusem. To 68-letni mężczyzna, który zmarł w szpitalu w Puławach. Jego stan był ciężki, miał również choroby współistniejące. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 779/9 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

czytamy w najnowszym komunikacie ministerstwa zdrowia.

Epidemia koronawirusa w Polsce: Kolejna ofiara COVID-19 w Polsce. Nie żyje pacjent z Puław,  który był zarażony COVID-19 (koronawirus).
Epidemia koronawirusa w Polsce: Kolejna ofiara COVID-19 w Polsce. Nie żyje pacjent z Puław, który był zarażony COVID-19 (koronawirus).

Źródło: Interia

Polecamy także:

Kożuchowska w żałobie, ta śmierć to dla niej cios

Ile zarabia Doda? Powiedziała wprost ile bierze

To może Cię również zainteresować:

Cały świat zachwycony gestem Lewandowskich! Niewiarygodne

Mocne! Polka mieszkająca we Włoszech ujawniła przede wszystkim przerażająca prawdę

Koronawirus w Polsce: Wzrost liczby zmarłych i zakażonych

loading...

, , ,