Kora. Wzruszająca wypowiedź męża. Tego o niej nie wiedzieliśmy

Kora była jedną z najwybitniejszych polskich piosenkarek w historii. Jej śmierć była olbrzymim szokiem dla całej opinii publicznej w naszym kraju. 28 lipca serca milionów zabolały z powodu odejścia cudownej artystki. Po opadnięciu emocji, głos zabrał mąż Kory.

Kamil Sipowicz był wieloletnim partnerem oraz mężem wokalistki. Łączyła ich między sobą niezwykła więź, o której mężczyzna zdecydował się opowiedzieć mediom. Jaka była Kora?

8 sierpnia na warszawskich Powązkach wygłosił chwytającą za serce przemowę, w której wspominał m. in. o waleczności Kory w związku z chorobą nowotworową.

Świadectwo pięknej miłości.

– Pochowano ją w czarnych spodniach, ukochanym czarnym golfie, kolorowym żakiecie i turbanie na głowie. Na palcu miała pierścień w kolorze chińskiej czerwieni przywieziony przez przyjaciela z jednej z podróży. Gdy przyjechali po nią ludzie z firmy pogrzebowej, z głośników rozległa się pieśń tybetańskich mnichów – wyznaje mąż zmarłej.

TVN znowu to zrobił! Jawna kpina z Jarosława Kaczyńskiego [FOTO]

Podczas uroczystości głos zabrała również siostra Kory. Wspomniała ona o trudnym dzieciństwie jakie przeżyła razem z siostrą w domu dziecka.

– Pamiętam, jak spotkałyśmy się w holu. Maluchy szły w jedną stronę, my w drugą. Oleńka zatrzymała się, bo mnie zobaczyła, rączki wyciąga do mnie i… Zakonnica pociągnęła ją mocno, uderzyła w czubek głowy. Ona taka biedna popatrzyła na mnie smutnymi, wielkimi oczami. Nawet nie zapłakała. – mówi Kubczak.

– Skoczyłam wtedy jak tygrysica, dlaczego ta zakonnica bije moją siostrę. No, efekt był taki, że musiałam klęczeć w kącie z rękami do góry. Tamte doświadczenia odbiły się pewnie na tej ciągłej żądzy miłości Oleńki – dodaje

Czy Kora miała dzieci?

Artystka miała dwóch synów. Starszego 46-letniego Mateusza Jackowskiego oraz młodszego, 42-letniego Szymona Sipowicza. Najmłodszy z mężczyzn do wczesnych lat młodzieńczych żył w przekonaniu, że jego ojcem jest pierwszy mąż artystki.

Rzeczywistość okazała się jednak zupełnie inna. Szymon okazał się być synem Kamila Sipowicza, ostatniego męża Kory.

Kora
CC BY-SA 2.0 Sławek, Olga Jackowska

To Cię również zainteresuje:

, , ,
Avatar

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *