Koronawirus w Polsce: nie żyje czwarta osoba, duży wzrost zakażeń

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Koronawirus w Polsce: Czwarta osoba nie żyje, odnotowano również duży wzrost liczby zakażeń, Ministerstwo Zdrowia na bieżąco informuje o sytuacji i podaje występujące nowe zakażenia. Są to dane aktualne na godzinę 6:00 AM 17 marca 2020.

Zobacz również: Niepokojące ustalenia lekarzy w sprawie koronawirusa

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Nie żyje czwarta osoba zakażona koronawirusem. Zmarły to 67-letni pacjent z województwa podkarpackiego. Informację na temat śmierci mężczyzny podało Ministerstwo Zdrowia w poniedziałek w godzinach wieczornych.

Koronawirus w Polsce, nowe zakażenia: Ponadto MZ poinformowało o nowych przypadkach zakażenia koronawirusem wywołującym chorobę o nazwie COVID-19. Potwierdzono nowe przypadki u osób z woj. łódzkiego, woj. mazowieckiego, woj. dolnośląskiego, woj. lubelskiego, woj. wielkopolskiego i woj. podkarpackiego. 

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Czytaj też: Koszmar El Dursi: została odizolowana od rodziny

Zmarły mężczyzna od początku był w stanie ciężkim i również tak jak w pozostałych przypadkach śmiertelnych posiadał choroby współistniejące.

Szpital w Łańcucie o zmarłym pacjencie

Na stronie szpitala, w którym przebywał mężczyzna podano informację, że pacjent miał między innymi niewydolność nerek. Następnie wystąpiła u niego ostra niewydolność oddechowa. Konieczne było wprowadzenie oddechu zastępczego i przeniesienie pacjenta na oddział intensywnej terapii.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

„Pacjent był po kilkukrotnym zatrzymaniu krążenia, wymagający farmakologicznego wsparcia układu krążenia, z niewydolnością nerek, zdyskwalifikowany z procedury pozaustrojowej wymiany gazów oddechowych ECMO”

– czytamy w komunikacie.

Zaznaczono, że 67-mężczyzna zmarł krótko po tym jak przyjęto go do łańcuckiego szpitala. Zmarł po nieudanej próbie przywrócenia zatrzymanego krążenia.

Koronawirus w Polsce: nowe zakażenia

Obecnie w Polsce potwierdzono 177 przypadków zakażonych koronawirusem, jednakże minister Szumowski w poniedziałek potwierdził, że jeszcze w tym tygodniu spodziewa się czterocyfrowej liczby zakażonych. Nadmienił, że rząd w porozumieniu ze służbami dokładają wszelkich starań aby zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Jeżeli zauważyłeś u siebie niepokojące objawy, takie jak wysoka gorączka, kaszel, ból mięśni i zmęczenie, wejdź na stronę Ministerstwa Zdrowia i postępuj według wskazówek.

Koronawirus w Polsce: Czwarta osoba nie żyje, odnotowano również duży wzrost liczby zakażeń, MZ na bieżąco podaje występujące nowe zakażenia
Koronawirus w Polsce: Czwarta osoba nie żyje, odnotowano również duży wzrost liczby zakażeń, MZ na bieżąco podaje występujące nowe zakażenia

Polecamy także:

To już koniec Tańca z Gwiazdami. Decyzja zapadła

Wieniawa przerażona i zapłakana. Jej relacja wstrząsnęła fanami

Duży wzrost ilości zakażonych w Polsce- koronawirus, nowe zakażenia

To może Cię również zainteresować:

Wielka Brytania podjęła szokująca decyzję. Skończą jak Włochy?

Ruch wewnątrz kraju zostanie wyłączony? Rząd objaśnia szczegóły

Szumowski: W tym tygodniu 4-cyfrowa liczba osób zakażonych

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

,

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →