Mocny apel Błaszczykowskiego „do władz polskiej piłki”! Chodzi o koronawirus

Pandemia koronawirusa w Polsce: Kuba Błaszczykowski zaapelował do władz polskiej piłki o zawieszenie rozgrywek, powodem jest koronawirus.

– Chcemy rozegrać wszystkie 37 kolejek, jesteśmy gotowi na ewentualność wydłużenia sezonu ligowego o tydzień, ale też na wcześniejsze zakończenie sezonu, gdy sytuacja z koronawirusem się pogorszy

-powiedział prezes PZPN Zbigniew Boniek dla Interii

Kuba Błaszczykowski twierdzi jednak inaczej. Uważa, że powinno się zawiesić rozgrywki na okres co najmniej kilku tygodni. Wystosował publiczny apel.

Czytaj też: Max Kolonko mówił o koronawirusie w 2012! Wyciekło szokujące nagranie

Kuba Błaszczykowski apeluje, powodem koronawirus

„Do Władz Polskiej Piłki.

Po wielu przeprowadzonych rozmowach z kolegami zawodnikami i przedstawicielami wszystkich zawodów polskiej piłki zwracam się z gorącą prośbą do osób zarządzających naszym sportem w Polsce, o przemyślenie ostatnich decyzji związanych z kontynuowaniem rozgrywek najwyższych lig piłkarskich.

W obliczu tak poważnego zagrożenia jakim jest koronawirus, na nas wszystkich spoczywa teraz ogromna odpowiedzialność. Nie tylko za zdrowie samych zawodników i członków sztabów ale także, a może nawet przede wszystkim, za ich rodziny i inne osoby z najbliższego otoczenia.

W moim najgłębszym przekonaniu najlepszą obecnie decyzją byłoby zawieszenie rozgrywek na okres kilku tygodni, tak aby dać sobie czas na wypracowanie docelowej decyzji, przemyślanej i zgodnej z decyzjami władz państwowych i UEFA, które mają zapaść w najbliższym czasie.

Z poważaniem

Jakub Błaszczykowski”

Niemalże natychmiast pojawiła się odpowiedź Zbigniewa Bońka.

„Kuba masz rację, uzgodnicie z klubami zasady (sytuacja wyjątkowa) „we don’t play”, np. bezpłatne urlopy do końca zawieszenia rozgrywek. Jestem za. PS. Kluby na razie chcą grać… Dla mnie osobiście każda wersja do przyjęcia”

– napisał Zbigniew Boniek na swoim Twitterze.

Do Władz Polskiej Piłki.Po wielu przeprowadzonych rozmowach z kolegami zawodnikami i przedstawicielami wszystkich…

Opublikowany przez Kubę Błaszczykowskiego Czwartek, 12 marca 2020
Pandemia koronawirusa w Polsce: Kuba Błaszczykowski zaapelował do władz polskiej piłki o zawieszenie rozgrywek, powodem jest koronawirus
Pandemia koronawirusa w Polsce: Kuba Błaszczykowski zaapelował do władz polskiej piłki o zawieszenie rozgrywek, powodem jest koronawirus

Źródło: Interia

Polecamy także:

Pierwsza ofiara śmiertelna koronawirusa w Polsce

Patrycja Kazadi przeszła przez piekło. Ciężko powstrzymać łzy

Gessler w końcu wyznała prawdę o alkoholu. Miała już dość

To może Cię również zainteresować:

Szokująca decyzja Trumpa w związku z koronawirusem! UE reaguje

Aktualizacja: „Pacjentka z Poznania nie żyje”. Obrzydliwy fake news krąży w sieci!

Radykalna decyzja Włoch! Koronawirus niszczy państwo

Avatar

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →