Maciej Stuhr przesadził! Obraził miliony Polaków

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Maciej Stuhr wywiad dla wp.pl, wybory 2019. Wybory do parlamentu europejskiego zbliżają już za nami. Emocje były naprawdę olbrzymie. Bez wątpienia te wybory przejdą do historii pod wieloma względami. Pierwszym z nich jest duża frekwencja, która sięgnęła ponad 45%. Jest to wynik prawie dwa razy wyższy niż ten sprzed 5 lat. Wiele do myślenia daje również wysoki wynik zwycięskiego ugrupowania Prawa i Sprawiedliwości. Partia Jarosława Kaczyńskiego wyprzedziła o aż 7% drugą Koalicję Europejską, która uzyskała poparcie ponad 38%. Maciej Stuhr obraził wyborców PiS, TVN

Porażka Koalicji Europejskiej

ZOBACZ TEŻ: Gessler ogłosiła przełomową decyzję! Bezlitośnie z niej zakpili

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Wczorajsze wyniki wyborów liderzy Koalicji Europejskiej z pewnością nie mogą zaliczyć do udanych. Po pierwsze mimo zjednoczenia sił Prawo i Sprawiedliwości zwyciężyło i to z dość sporą przewagą nad KE. Rozczarowanie jest tym większe z powodu wysokich aspiracji nawet do osiągnięcia zwycięstwa nad rządzącym w Polsce ugrupowaniem. W ostatecznym rozrachunku wszystkie zjednoczone partie należące do Koalicji Europejskiej straciły razem aż 5 mandatów europoselskich.

ZOBACZ TAKŻE: Tragiczne wieści. To koniec serialu „Świat według Kiepskich”?

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Maciej Stuhr wybory 2019 – wyborcy PiS

Rozczarowanie wynikiem widać także u zwolenników obozu zjednoczonej opozycji. Koalicjantów w walce o miejsca w europejskim parlamencie wspierały takie osobowości ze świata kina jak, chociażby Cezary Żak, Maja Ostaszewska czy Maciej Stuhr. Ten ostatni nie krył publicznie swojego dużego rozczarowania wynikiem koalicji, którą oficjalnie zdecydował się poprzeć. Aktor stwierdził pośrednio, że kolejne zwycięstwo PiS wynika po prostu z polskiej mentalności i podejścia do rzeczywistości. Artysta w tej materii odniósł się między innymi do stanu reformy szkolnictwa. Jego zdaniem jest ona porażką, którą społeczeństwo nie dostrzega.

Maciej Stuhr wywiad dla wp.pl

– PiS ma widocznie w sobie coś takiego, co przyciąga wyborców. Taka jest Polska, czy komuś się to podoba, czy nie przyznał Maciej Stuhr w rozmowie z WP.PL.

– To czyste emocje. Racjonalne argumenty biorą w łeb. Nie wiem, w Polsce jest chyba szerokie przekonanie, że reforma szkolnictwa się udała. Tymczasem w szkołach obserwuje dantejskie sceny. A wyborcy mimo tego dali mandat minister Zalewskiej. Czy można wysnuć z tego jakiś wniosek? Że są z niej zadowoleni?pytał Stuhr.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
Maciej Stuhr wywiad dla wp.pl, wybory 2019 Stuhr obraził wyborców PiS, TVN
Maciej Stuhr wywiad dla wp.pl, wybory 2019 Stuhr obraził wyborców PiS, TVN

Maciej Stuhr dodał, że jest już do takiego scenariusza przyzwyczajony. Przyznał, że przez większość część życia był w mniejszości i wśród osób, którym nie było dane poczuć smaku zwycięstwa. Dlatego nie ma zamiaru się poddawać i dodaje, że będzie walczyć dalej.

– Przez większość życia byłem w mniejszości i wśród przegranych głosujących. Znam to uczucie frustracji. Umiem jednocześnie żyć, robić swoje i być na froncie, kiedy trzeba. Cóż więcej, od jutra walczymy od nowa – mówił aktor.

Dobra passa Prawa i Sprawiedliwości

Prawo i Sprawiedliwości wygrało już piąte wybory z rzędu. Na dodatek ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego pobiło rekord poparcia, który sięgnął poziomu 45%. Żadne ugrupowanie wcześniej nie było tak blisko poziomu ponad 50% poparcia społeczeństwa. Bez wątpienia spora w tym zasługa elektoratu Prawa i Sprawiedliwości, który zmobilizował się z okazji zbliżającego się święta demokracji.

źródło: wp.pl

POLECAMY:

Komorowski obraził miliony Polaków! Wyborcy PiS w szoku
To koniec Schetyny. Bunt w KE. „Przyłożyłabym mu!”
Klepacka zaatakowana przez Rusin! Gwiazda TVN od razu pożałowała
Dominik Tarczyński rozniósł Szwedów! Zapamiętają to na długo

Tagi: Maciej Stuhr wywiad dla wp.pl, wybory 2019 Stuhr obraził wyborców PiS, TVN

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

, , , , ,

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →