Marta Lempart: „To oczywiste, że aborcja będzie w Polsce legalna”

Marta Lempart reprezentująca Strajk Kobiet, dała wywiad dla portalu Onet stwierdziła, że kwestią czasu jest aby w Polsce aborcja była legalna.

Czytaj też: Zawalił się dach lodowiska w Bałtowie. Znana przyczyna

W rozmowie z Onetem, Marta Lempart przywołała organizacje kobiece z Argentyny. Wyjaśniła, że są w ciągłym kontakcie a ich drogi do legalizacji aborcji są bardzo podobne.

Jesteśmy bardzo mocno związane z naszymi koleżankami z Argentyny, które też miały zakaz i przez 15 lat walczyły, dziewięć razy podchodziły do legalizacji aborcji i za dziewiątym razem im się to udało – stwierdziła. Licząc od samego początku, to my jesteśmy przed piątą próbą legalizacji. Musimy przez to przejść. Jesteśmy na ścieżce do legalizacji aborcji” – powiedziała Marta Lempart.

Marta Lempart udzieliła wywiadu dla portalu Onet

Ze strony liderki reprezentującej Strajk Kobiet nie zabrakło również komentarza dotyczącego słynnych już słów prezydenta Andrzeja Dudy. Przypomnijmy , że odniósł się on do działań policji. Ocenił, że działania służb mundurowych w Polsce przeciwko demonstrantom są bardzo profesjonalne, ponieważ „nikt nie zginął”.

Zobacz również: Daniel Obajtek zostanie premierem? Zaskakujące słowa prezesa PKN Orlen

Najpierw traktowałam tę wypowiedź jako typową arogancję władzy. Szybko jednak te słowa skojarzyły mi się z październikowym apelem Kaczyńskiego, który namawiał neofaszystow do bicia nas pod pretekstem, że Strajk Kobiet atakuje kościoły. Efekty tego bardzo szybko można było zobaczyć – zauważyła Lempart. Teraz Duda wysłał taki komunikat do policji: możecie bić, gazować, łamać prawo, tylko uważajcie, żeby nikt nie zginął. A wszystko inne jest dozwolone. Odtąd prezydent razem z Jarosławem Kaczyńskim jest współodpowiedzialny za każdy przypadek przemocy bezprawnie używanej na protestach i tego, że ludziom może stać się i dzieje się krzywda – powiedziała Marta Lempart w rozmowie z Onetem. 

Polecamy również:

Jest decyzja rządu: Obostrzenia przedłużone do 14 lutego

Wielka akcja policji i FBI. Odnaleziono 33 zaginione dzieci

Komorowski o Tusku: „Szkoda by go było na ten kociołek krajowy”

window._taboola = window._taboola || []; _taboola.push({ mode: 'alternating-thumbnails-a', container: 'taboola-new-below-article-thumbnails', placement: 'New Below Article Thumbnails', target_type: 'mix' });

, ,
Avatar

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →