Putin się wścieknie! Ostra deklaracja Morawieckiego

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Polska polityka energetyczna, w szczególności odnośnie dostaw gazu ziemnego do kraju oparta była przez lata na Rosji i Gazpromie. Od kilku lat nasze rządy starają się tą sytuację zmienić. Jak twierdzi premier Morawiecki uda się to już za kilka lat, kiedy uzyskamy całkowita niezależność od dostaw zza wschodniej granicy. Mateusz Morawiecki gaz w Polsce, Gaz z Rosji, Morawiecki Putin

Kolejną sprawą, którą zaznaczył premier jest możliwość, że Unia Europejska zezwoli nam na utrzymanie cen prądu dla samorządów, czy instytucji państwowych. Ale także dla małych i średnich firm.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Niezależność energetyczna za 3-4 lata

Premier przekonuje także, że powinniśmy stawiać na dalszy rozwój Gazoportu w Świnoujściu, a także budowę gazociągu Baltic Pipe z Norwegii.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Doda przerażona! Grożą jej śmiercią. „Doda dzi*ka. Zarżnę Cię na koncercie”

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

„Stawiamy na dostawy gazu do Świnoujścia i na powstanie terminala pływającego w Zatoce Puckiej. Dodatkowo budujemy gazociąg z Norwegii – Baltic Pipe. Mamy coraz lepiej zapewnione bezpieczeństwo surowcowe”. Stwierdza premier Morawiecki.

Premier nie zaprzeczył także doniesieniom o możliwej współpracy Polski z amerykanami, którzy mogliby nam pomóc w budowie naszej elektrowni atomowej. Kiedy ta elektrownia miałaby powstać? Tego nie wiadomo.

Morawiecki gaz w Polsce

Mateusz Morawiecki gaz w Polsce, Gaz z Rosji, Morawiecki Putin
Mateusz Morawiecki gaz w Polsce, Gaz z Rosji, Morawiecki Putin

„Jesteśmy w fazie analiz i konsultacji społecznych. Trudno mi podać datę, chcemy korzystać z najnowocześniejszych technologii, ale nie chcemy forsować żadnego modelu wbrew przyzwoleniu społecznemu”. Dodał Morawiecki.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Premier zaznaczył także, że mimo usilnych prób uzależnienia nas na długie lata od dostaw gazu z Rosji przez poprzedni rząd, obecna polityka jest inna i już za 3-4 lata powinniśmy być całkowicie niezależni od Rosji na tym polu.

„Nasi konkurenci polityczni planowali związać nas umową gazową z Rosją do 2037 r. Pokazaliśmy, że możliwe jest budowanie niezależności energetycznej”

CZYTAJ TAKŻE: Przyjaciel Wojewódzkiego się wygadał! Chodzi o orientację

Kolejnym aspektem, do którego odniósł się Morawiecki były ceny prąd. Premier pochwalił się, że rząd utrzymał ceny prądu na stawkach z zeszłego roku, a nawet jak twierdzi zanotowano mały spadek.

„Jest duża szansa na zgodę Brukseli na utrzymanie cen prądu dla małych i średnich przedsiębiorstw, samorządów, szpitali i szkół. Najtrudniejsze są negocjacje w kontekście przedsiębiorstw i przemysłu ciężkiego”. Komentował dalej premier.

źródło: Interia.pl

POLECAMY

Polakom opadły szczęki. To co Cimoszewicz powiedział u Olejnik nie mieści się w głowie!
Generał ujawnia! III wojna światowa już trwa! Polska musi się obawiać tego
Patryk Vega już tak nie wygląda! To co zrobił zszokowało fanów. Jak?! (foto)
Wojewódzki ostro przegiął! Tych słów mu nie wybaczą

Tagi: Mateusz Morawiecki gaz w Polsce, Gaz z Rosji, Morawiecki Putin

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

, , , , , , ,

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →