Morawiecki powiedział wprost co naprawdę sądzi o zachowaniu Niemców. Ostre i mocne słowa

Premier Mateusz Morawiecki wygłosił przemówienie z okazji rocznicy Powstania Warszawskiego. Jego mocna słowa już odbijają się echem w mediach.

Czytaj też: Pilny apel Ministerstwa Zdrowia. Sytuacja jest poważna. Dotyczy wszystkich Polaków

Powstanie Warszawskie miało przywrócić wolność nie tylko stolicy umęczonej okupacją, ale i całej Polsce. Z ogromną wdzięcznością myślimy o tych, którzy wtedy stanęli w nierównym boju przeciw Niemcom hitlerowskim, chcemy, by pamięć o nich trwała

– powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Mateusz Morawiecki uczestniczył w uroczystościach upamiętniających w Muzeum Powstania Warszawskiego.

Ostre słowa Mateusza Morawieckiego

„1 sierpnia, kiedy wybuchło powstanie w Warszawie, było to powstanie, które miało przywrócić wolność nie tylko stolicy umęczonej pięcioma latami okupacji, ale całej Polsce”

– powiedział premier Polski.

W obliczu sytuacji geopolitycznej, sytuacji na froncie trudno było sobie wyobrazić inną decyzję, ta decyzja nie tylko była najbardziej logiczna, ale też wynikała z nastrojów w ówczesnej Warszawie, nastrojów wśród ludności cywilnej, wśród młodzieży

– stwierdził wprost Morawiecki.

Dodał bardzo brutalne szczegóły przypominając o tym jak na Wolskiej w Warszawie czołgi rozjeżdżały cywilów „tak, że kiedy potem przyszli oglądać ciała nie można było nikogo poznać, chyba że po butach”.

Zobacz również: Wszyscy nie żyją, wśród ofiar polityk. Polsat przekazał wstrząsające informacje (zdjęcia)

„Widzieli jak kobieta, która z dwuletnim dzieckiem na rękach wyszła z płonącego budynku, została przez Niemców z powrotem wrzucona razem z tym dzieckiem do płonącego budynku”

– mówił Morawiecki.

„Takie było zachowanie Niemców”

Następnie zaznaczył, że „takie właśnie było zachowanie Niemców i taka jest prawda o Powstaniu Warszawskim, o okupacji niemieckiej – straszna, okrutna, bestialska, barbarzyńska, takie było zachowanie Niemców w Warszawie, takie było zachowanie Niemców w całej okupowanej Polsce”.

„Dziś z ogromną wdzięcznością myślimy o tych, którzy wtedy stanęli z bronią u nogi w nierównym boju przeciwko Niemcom hitlerowskim, z ogromną wdzięcznością i miłością myślimy o całej płonącej wtedy Warszawie i o wszystkich, którzy zginęli, o wszystkich którzy przeżyli. Chcemy, by ta pamięć trwała po dzień dzisiejszy”

– powiedział stanowczo premier.

Oto fragment z przemówienia:

Polecamy także:

Szumowski nie pozostawił wątpliwości. Podjęto decyzję o nowych ograniczeniach

Odnaleźli opuszczony autokar pełen związanych siatek. Otworzyli jedną i wszystkich zmroziło

Szokujące odkrycie w Auschwitz. To było w dziecięcych bucikach

Avatar

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →