Morawiecki stracił MILION złotych! Premier tłumaczy się z majątku

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Premier Mateusz Morawiecki i kierowana przez niego Rada Ministrów pod koniec zeszłego roku złożyła oświadczenia majątkowe. Dokumenty zawierające informacje o stanie posiadania najważniejszych polityków w państwie pojawiły się dziś na stronie internetowej KPRM. Okazuje się, że szef rządu przez rok stracił aż milion złotych.

Prezes Rady Ministrów jest z pewnością jednym z bardziej przedsiębiorczych przedstawicieli Zjednoczonej Prawicy. Piastujący urząd od 11 grudnia Morawiecki ma czym się pochwalić, jeśli chodzi o majątek i włości.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Majątki polityków to ostatnimi czasy sprawa bardzo delikatna dla Prawa i Sprawiedliwości i jego prezesa, Jarosława Kaczyńskiego. Były premier, a obecnie formalnie poseł, lecz przewodniczący Zjednoczonej Prawicy, nie tak dawno temu nakazał cofnięcie nagród nadanych ministrom przez Beatę Szydło. Zapowiedział też cięcia w poselskich i senatorskich pensjach.

Z racji tych wydarzeń rządzący starają się obecnie publikować jak najobszerniejsze zeznania majątkowe, dając obywatelom poczucie transparentności aparatu państwowego. Jak wynika z zeznania Mateusza Morawieckiego, szef rządu stracił sporą część oszczędności.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Mateusz Morawiecki biedniejszy o cały milion!

Prezes Rady Ministrów wedle opublikowanego dziś zeznania posiada 6 534 400 złotych oszczędności. Ponadto do jego majątku wliczają się liczne działki i nieruchomości. Składają się na nie dom o powierzchni 150 metrów kwadratowych zlokalizowany na działce o powierzchni 0,46 hektara i nieokreślonej przez premiera wartości, działka rolna o powierzchni 2 hektarów, zbudowany na działce o powierzchni 400 metrów kwadratowych segment o powierzchni 180 metrów kwadratowych oraz mieszkanie o wartości 546,1 tys. złotych mające powierzchnie 72,4 metrów kwadratowych.

Premier posiada także sporo akcji banku BZ WBK oraz uprawnienia do akcji o wartości 350 tys. złotych. Do tego dochodzi zabudowa kuchni, której wartość się 60 tys. złotych oraz warte 101 tys. złotych umeblowanie.

– Jeśli zaistnieje niezależna ode mnie decyzja co do materializacji uprawnień do akcji, to w czasie pełnienia funkcji rządowych i ministerialnych powstrzymam się z realizacją tych uprawnień. W czasie pełnienia przeze mnie funkcji rządowych i ministerialnych powstrzymam się z realizacją praw do odroczonych w czasie premii, które zostały ujęte w raportach rocznych Banku WBK, należnych mi na podstawie stosunku pracy zakończonego z dniem 16 listopada 2015 r. – podał Mateusz Morawiecki.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Co ciekawe oświadczenie majątkowe premiera, jest szczuplejsze od zeszłorocznego o ponad milion złotych. Wówczas premier przyznał się do 7,5 miliona złotych oszczędności i akcji, z których jedynie 2,5 miliona było zmaterializowanych, a reszta (4,95 miliona) znajdowała się w formie akcji.

Premier obejmując urząd szefa rządu, obiecał sprzedać warte niemal 5 milionów akcje, by uniknąć oskarżeń o konflikt interesów, jako osoba kierująca jednocześnie systemem bankowym. Wychodzi na to, że premier w całym swoim zmyśle do zarabiania, otrzymał od kupujących o milion złotych mniej, niż powinien.

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →