„Mr Gay” w Poznaniu. Uczestnik poderżnął gardło kukle abpa Jędraszewskiego

W Poznaniu 10 sierpnia odbył się finał „Mr. Gay Poland” 2019, na którym jeden z uczestników wszedł na scenę z kukłą i inscenizował zabójstwo abpa Marka Jędraszewskiego.

Zobacz –Niesamowita historia! Z bezdomnego stał się bogaty (wideo).

Osobą, która była na scenie„Drag Queen Mariolkaa Rebell” stało się to aktem sprzeciwu przeciw słowom abpa Marka Jędraszewskiego.

Relacja fotograficzna z imprezy została opublikowana na stronie internetowej klubu. Zdjęcia pojawiły się też na prywatnym profilu, na jednym z portali społecznościowych. Widać na nich dmuchaną lalkę, która w miejscu twarzy ma przyklejone zdjęcie abpa Marka Jędraszewskiego. Na jednym ze zdjęć „Drag Queen Mariolkaa Rebell” trzyma w jednej ręce kukłę, a drugą mocno wbija w okolice jej gardła. Na koszulce ma czerwone plamy przypominające krew. Wokół zgromadzeni są inni uczestnicy imprezy.  Można w tym przypadku, mówić już, nie o działaniu jednostki, a o ogólnej zgodzie danego środowiska na tego typu prowokacje i ataki. Tak ocenił to Socjolog Jerzy Kaczmarek z Uniwersytetu Adama Mickiewicza,

Agresywne akty sceniczne w Poznaniu

 Prokuratura informuje, że nie otrzymała żadnego zgłoszenia w tej sprawie, a wszelkie czynności mogą być podjęte jedynie na wniosek osoby, która czuje się poszkodowana.

Zobacz — Innowacyjny projekt PiS dla przedsiębiorców. Czegoś takiego jeszcze nie było.

Budowa i remont - porównaj na Ceneo

To nie pierwszy w ostatnim czasie atak na krakowskiego metropolitę. W sieci regularnie pojawiają się apele o dymisję duchownego. Oskarżenia o rzekomym nakłanianiu przez niego do agresji. A czyż głoszenie Biblii jest atakiem na o środowiska?

Sprawa zaczęła się od jego homilii w rocznicę Powstania Warszawskiego. Metropolita krakowski mówił wówczas o „tęczowej zarazie”, która chce opanować dusze, serca i umysły Polaków.
W związku z tym zachowanie osób, które chętnie wyraziło też poparcie dla abp. Jędraszewskiego, w tym przedstawiciele episkopatów Słowacji i Węgier, było wyrazem wsparcia.

Po reakcji redakcji poznan.tvp.pl napisano przeprosiny na Facebooku.

Źródło- poznan.tvp.pl

OświadczenieJako organizatorzy konkursu Miss Lesbian Poland 2019 oraz Mr Gay Poland 2019, które odbyły się 9 i 10…

Opublikowany przez Mr. Gay Poland Środa, 14 sierpnia 2019

W przeciwieństwie do innych tego typu akcji, na szczęściu tu jest skrucha i uznanie, że był to akt niegodny. Przede wszystkim, ta sprawa kolejny raz wstrząsnęła opinią publiczną. Czy będą konsekwencje ze strony prokuratury?

Polecamy:

Górniak oskarża gwiazdę muzyki! Składał jej seksualne propozycje
Paweł Kukiz wyszedł podczas wywiadu! Puściły mu nerwy (wideo)
Córka Przybylskiej zarabia potężne pieniądze. Mamy dokładne kwoty

Avatar

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →