Nie żyje znany, polski aktor. Polska w żałobie

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Nie żyje Jan Janga Tomaszewski. Słynny kompozytor, aktor, wokalista. Jego głos znał niemal każdy, ponieważ największą karierę Jan Janga Tomaszewski zrobił jako aktor dubbingowy.

Czytaj też: Dantejskie sceny podczas wizyty Tuska! Zaatakowani dziennikarze i liderzy PO

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Aktor przegrał walkę z rakiem. Jan Janga Tomaszewski miał 69 lat. OD kilku lat walczył z nowotworem płuc, niestety dalsze badania wykryły przerzuty do mózgu. Aktor ostatnie tygodnie przebywa w szpitalu czekając na radioterapię głowy.

„Zwracam się do Państwa o pomoc i wsparcie dla Jana Jangi Tomaszewskiego – mojego wspaniałego kolegi aktora, którego mogliście przez lata oglądać na deskach stołecznych teatrów, w wielu filmach i produkcjach dubbingowych” – pisał w opisie zbiórki na zbiórka.pl Jacek Bończyk.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

W zeszłym roku do choroby nowotworowej Tomaszewskiego doszedł półpasiec, który z powodu pandemii miał być leczony z dość sporym opóźnieniem.

Nie żyje Jan Janga Tomaszewski

„Niestety, po wielu korowodach związanych z rejestracją i odsyłaniem z placówki do placówki, okazało się, że u naszego kolegi zdiagnozowano raka płuca, który ma już teraz przerzuty do mózgu” – informował Bończyk.

Aktor z powodu swojej choroby oraz braku możliwości wykonywania zawodu potrzebował wsparcia. „Stan Jana Jangi wyklucza go z możliwości uprawiania zawodu, jak również z samodzielnego funkcjonowania. Jeśli dodam, że od blisko 2 lat nie miał możliwości zarobienia na życie w teatrze, filmie czy koncertach (tak jak niemal wszyscy artyści) – widać, że sytuacja finansowa walczącego z nowotworem Jana jest naprawdę trudna” – wyjaśnił. 

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Bończyk dziękował internautom za pomoc. „Z całego serca dziękuję wszystkim Państwu, którzy postanowili wesprzeć Jana Jangę. W ciągu niespełna 2 dni zebraliśmy potrzebną kwotę. Teraz trzymajmy kciuki i miejmy wiarę. Jasiek, nie daj się! Walczymy! Ludzie na Ciebie czekają” – pisał aktor. Kwotę potrzebną udało się zebrać. Niestety dzień po sukcesie finansowym zbiórki nadeszła wiadomość, że Jan Janga Tomaszewski nie żyje.

Czytaj także: Z ostatnie chwili: Jest pozew przeciwko Tuskowi! Nie do wiary kto go złożył

Jan Janga Tomaszewski w 1976 roku ukończył studia na PWST w Krakowie. Był nie tylko aktorem dubbingowym, w latach 80 i 90 grał w wielu filmach serialach. Zagrał Oscara Thomasa „Cappuccino” w kultowej produkcji „07 zgłoś się”. Znany był również z roli Egona Rogala.

Co do dubbingu, to lista produkcji w których podkładał głos jest bardzo długa, a na liście same znane tytuły. „Rodzina Addamsów”, produkcje Petera Jacksona oparte na „Hobbicie”, „Spider-Man”, „Alladyn”,”Wszystkie psy idą do nieba”, Z nowszych: „Ratunku, jestem rybką” i „Noc w muzeum. Tajemnica grobowca”.

Nie żyje Jan Janga Tomaszewski. Słynny kompozytor, aktor, wokalista. Największą karierę Jan Janga Tomaszewski zrobił jako aktor dubbingowy.
Nie żyje Jan Janga Tomaszewski

Polecamy również:

Niemiec obrażał Polaków w tramwaju. Nasi nie pozostali mu dłużni! [WIDEO]

Szczepionki na COVID-19 maja wpływ na płodność? Ujawniono szokujące wyniki badań

Huber Urbański miał poważny wypadek! Jego auto zostało zmiażdżone

Europa wstrzymała oddech. Kaczyński właśnie to ogłosił. Eurokraci się wściekną

To koniec PO. Skandal po spotkaniu Tuska, Budki i Trzaskowskiego

Popełniłeś ten błąd w spisie powszechnym? Możesz trafić do więzienia

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →