Nieznana „tajemnicza gorączka” zabija dzieci. W ciągu tygodnia zmarło ich 40

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

O sprawie szybko zaczęło być głośno na cały świecie. W Indiach pojawiła się dotąd nieznana choroba która zabija w błyskawicznym tempie. W ciągu tygodnia zabiła około 60 osób z czego większość bo około 40 to dzieci.

Czytaj też: Imigranci szturmują polską granicę! Sytuacja wymyka się spod kontroli

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Sprawę tajemniczej, groźnej gorączki opisał między innymi „The Independent”. Choroba pojawiła się w stanie Uttar Pradesh. W ciągu zaledwie jednego tygodnia zabiła co najmniej 68 osób. Premier regionu już nakazał zwiększyć ilość łóżek w szpitalach.

„Hospitalizowani pacjenci, zwłaszcza dzieci, umierają bardzo szybko” – powiedział dr Neeta Kulszresta z miasta Firozabad.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Nieznana choroba w Indiach zabija przede wszystki dzieci

Osoby, które zapadają na tę chorobę mają nudności, występują u nich wymioty wysoka gorączka oraz wysypka w okolicach kończyn. Potwierdzono już, że wszystkie zmarłe osoby miały negatywny wynik na koronawirusa. Lekarze jednakpowoli domyślają się co to może być.

Chodzi o wirus denga, który przenoszony jest przez komary. Podejrzewa się, że tajemnicza gorączka która zabija szczególnie dzieci to może być nieznana do tej pory pochodna tego wirusa. Jednak i w ty przypadku pojawiły się wątpliwości. Okazuje się, że nie u wszystkich wykryto wirusa dengi.

„Liczba przypadków wzrosła w ciągu ostatnich pięciu dni, a 90 proc. pacjentów dotkniętych chorobą to dzieci. U wielu osób odnotowano pozytywny wynik na obecność wirusa dengi. Są też tacy, u których co prawda zaobserwowano spadek liczby płytek krwi – co jest typowym objawem dengi – ale wynik testu na obecność wirusa był negatywny” – tłumaczy dr Sangita Aneha z Autonomicznego Państwowego Szpitala Medycznego w Uttar Pradesh.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Zobacz także: Adam Niedzielski właśnie potwierdził ogromne zmiany w obostrzeniach. Część Polaków przerażona

Od momentu pojawienia się pierwszego zarażenia 18 sierpnia zmarło 40 osób. Przedstawicielka Partii Ludowej twierdzi, że problemem główny w tej sytuacji jest brak higieny spowodowany brakiem dostępu do bieżącej wody. Wciąż jednak mimo wielu tropów nie udało się ostatecznie potwierdzić co jest przyczyną tak wielu zgonów przede wszystkim wśród dzieci.

Zobacz nasz kanał internetowy! Ciekawostki, historia i najnowsze informacje:

O sprawie szybko zaczęło być głośno na cały świecie. W Indiach pojawiła się dotąd nieznana choroba która zabija w błyskawicznym tempie

Polecamy również:

Polska w sytuacji realnego zagrożenia! Celowa prowokacja na granicy? Wojsko w gotowości

Spełniła się przerażająca wizja Jackowskiego! Pokazali niezbite dowody

Łukaszenka grozi Polsce. Ogromna ilość uzbrojenia, wojsko w gotowości

Rodzice mogą zapomnieć o gotówce! Potwierdzono właśnie zmiany w 500 plus

Skandal w rocznicę wybuchu II WŚ! Nikt nie mógł uwierzyć w te słowa… Nie powinny były paść

Nowe obostrzenie weszło w życie. Zmuszają wszystkich szczepień. Odmowa grozi poważnymi konsekwencjami

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →