Oglądasz filmy w internecie? Podpowiadamy jaką sieć wybrać.

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Oglądanie filmów w Internecie to rozwiązanie, które jest nie tylko wygodne, ale daje również dostęp do najnowszych produkcji. Należy jednak pamiętać, że korzystanie z platform streamingowych wymaga posiadania szybkiego i stabilnego łącza. Na co zatem zwrócić uwagę przy wyborze dostawcy Internetu? Dlaczego dobrym rozwiązaniem będzie Internet mobilny 5G? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Internet do oglądania filmów – jakie wymagania musi spełniać łącze?

Oglądanie filmów w Internecie niezależnie od tego, czy będą to produkcje udostępniane na platformach streamingowych, czy filmy dostępne w serwisie YouTube wymaga szybkiego oraz stabilnego łącza. Obie kwestie są również ważne, ponieważ wysoka prędkość transferu danych nie zapewni komfortowego oglądania filmów w sytuacji, gdy połączenie będzie rwane. W efekcie odtwarzany film będzie się zacinał, co potrafi wyprowadzić z równowagi nawet najspokojniejszą osobę. Jaka prędkość Internetu jest zalecana do oglądania filmów online? Otóż wiele w tym przypadku zależy od jakości, w której mają być one wyświetlane. Przykładowo Netflix w przypadku jakości HD wymaga łącza na poziomie 3-5 Mb/s, a chcąc obejrzeć ten sam film w jakości UltraHD minimalna prędkość danych to 15 Mb/s. YouTube zaleca natomiast, by użytkownicy chcący odtwarzać filmy w jakości 4K, dysponowali transferem danych na poziomie 20 Mb/s. W tym miejscu należy również podkreślić, że ważna jest nie tylko prędkość posiadanego Internetu, ale także ilość osób, które będą korzystały z niego w tym samym czasie. Wpływa to bowiem na obciążenie łącza, co skutkuje rozdzieleniem dostępnego transferu danych na kilku użytkowników.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Co jeszcze jest istotne w kontekście Internetu do oglądania filmów? Przede wszystkim rozmiar posiadanego pakietu danych, ponieważ jego wielkość determinuje ilość filmów, które będzie można obejrzeć w ciągu miesiąca. Należy zatem dobrać go w taki sposób, by Internetu wystarczyło nie tylko do oglądania filmów online, ale również wszystkich innych celów, np. przeglądania stron, czy grania w gry. W efekcie najlepiej sprawdzi się pakiet danych o rozmiarze kilkuset GB lub Internet mobilny bez limitu. 

Internet mobilny 5G – optymalna sieć do oglądania filmów online

Wiedząc jakie cechy musi posiadać Internet do oglądania filmów, warto zastanowić się nad tym, jakie łącze spełnia te warunki. Otóż doskonale sprawdza się w tym przypadku Internet mobilny 5G, który jest nie tylko szybki, ale również stabilny. Jest to bowiem najnowsza generacja Internetu mobilnego, która oferuje nawet kilkanaście razy większą prędkość niż jej poprzednik, czyli Internet LTE/4G. Jest to ważne, ponieważ, jak już wspomniano, w przypadku oglądania filmów online, liczy się również obciążenie łącza, z którego korzystać jednocześnie może kilku użytkowników. W efekcie Internet zwalnia, a komfort oglądania może się pogarszać. Korzystając z Internetu 5G, już teraz można korzystać z transferu danych na poziomie 600 Mb/s, a docelowo prędkość ta ma wzrosnąć do nawet 20GB/s. Są to wartości, które umożliwiają komfortowe oglądanie filmów online nawet w najwyższej dostępnej jakości. Co jeszcze sprawia, że Internet 5G sprawdza się idealnie jako łącze do oglądania filmów? Kwestie, o których warto wspomnieć to:

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

·         stabilność – Internet 5G to technologia budowana na nowoczesnej infrastrukturze, która jest odporna na różnego rodzaju zakłócenia. Istotne jest także to, że nie ma w tym przypadku ryzyka wystąpienia przeciążenia nadajników, co mogłoby skutkować przerywaniem połączenia;

·         możliwość korzystania na dowolnym urządzeniu – sieć 5G może być wykorzystywana nie tylko jako Internet mobilny umożliwiający oglądanie filmów na telefonie czy tablecie, ale również jako Internet domowy. Łącze można bowiem udostępniać zarówno z poziomu smartfona, jak i routera, co pozwoli korzystać z niego na dowolnym urządzeniu, np. telewizorze, laptopie, itp.;

·         możliwość korzystania w dowolnym miejscu – posiadając Internet 5G można oglądać filmy nie tylko w domu, ale również w pracy, szkole, czy w trakcie wyjazdu służbowego. Co więcej, z sieci można korzystać również wszędzie tam, gdzie nie ma rozwiniętej infrastruktury stacjonarnej, a co za tym idzie, nie można się do niej przyłączyć.

Internet do oglądania filmów – jak wybrać sieć?

Chcąc oglądać filmy online, korzystając z Internetu mobilnego 5G należy wybrać operatora, który zapewni nie tylko odpowiednią prędkość łącza oraz dobry zasięg, ale również wybrać odpowiednią wielkość pakietu danych. Warto bowiem mieć świadomość, że zużycie w przypadku oglądania filmów w najwyższej jakości jest naprawdę duże, w związku z czym przydatny może być nielimitowany Internet lub pakiet danych liczący co najmniej kilkaset GB. Wiele w tym przypadku zależy oczywiście od indywidualnych potrzeb, czyli przede wszystkim częstotliwości oglądania filmów, czy ilości osób korzystających z tego samego łącza. Najlepsi są zatem ci operatorzy, którzy posiadają w swojej ofercie kilka wariantów do wyboru. Pozwala to użytkownikowi wybrać ten, który odpowiada jego potrzebom.

Co jeszcze może być istotne? Przede wszystkim rodzaj oferty, ponieważ Internet 5G oferowany jest zarówno w wersji na kartę, jak i na abonament. Korzystniejsze z pewnością jest to drugie rozwiązanie, ponieważ nie ma konieczności pamiętania o regularnych doładowaniach, a co za tym idzie, nie ma ryzyka, że Internet przestanie działać w najmniej odpowiednim momencie. Istotne jest także to, że Internet mobilny 5G jest z reguły tańszy w abonamencie niż w ofercie na kartę.

Otvarta – najlepszy Internet 5G do oglądania filmów

Jaką sieć wybrać chcąc korzystać z Internetu mobilnego 5G? Jak już wspomniano, istotnym aspektem jest szerokość oferty, w związku z czym polecanym operatorem jest Otvarta. Jest to istniejąca od 2004 roku polska firma, która oferuje swoim klientom znacznie więcej wariantów do wyboru niż inni operatorzy obecni na polskim rynku. Najtańszy abonament kosztuje 19,99 złotych, a największy pakiet danych (500 GB miesięcznie) to koszt wynoszący jedynie 99,99 złotych. Pełna oferta dostępna jest pod linkiem: https://otvarta.pl/, a klientom oferowane są abonamenty w ramach umowy bezterminowej. Jest to korzystne rozwiązanie, ponieważ nie muszą oni odnawiać swoich umów, a niewątpliwą zaletą jest także możliwość zrezygnowania z usługi w dowolnym momencie.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Podsumowując, należy stwierdzić, że Internet 5G spełnia wszystkie wymagania, które stawiane są przed łączem dedykowanym do oglądania filmów online. Decydując się na korzystanie z niego, warto postawić na tani abonament, który obejmie pakiet danych dopasowany do preferencji danego użytkownika.

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →