IMGW ogłosiło najwyższy stopień zagrożenia. Jest ważny komunikat

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Pogoda 23 maj. Ostrzeżenie IMGW 23 maj, powódź w Polsce. Południowa część naszego kraju jest wyjątkowo zagrożona, dlatego po raz kolejny Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zaalarmował te rejony odpowiednimi komunikatami. Na największe niebezpieczeństwo narażone są szczególnie województwa: śląskie, podkarpackie i małopolskie. IMGW powódź

Jak poinformowało RMF FM w nocy z 22 na 23 maja pełne ręce roboty mieli strażacy, ponadto od środy od godzin porannych aż do teraz odnotowano ponad 1890 interwencji. Wszystko przez występujące stany alarmowe, które nagle podniosły się aż w 21 miejscach. Pracy strażakom nie ułatwiał silny wiatr i duże opady deszczu.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Przemiana Kożuchowskiej zadziwia! Jej zdjęcia robią furorę

Ostrzeżenie IMGW 23 maj

Według doniesień IMGW podobnie w czwartek 23 maja sytuacja meteorologiczna się nie zmieni. Instytucja ponownie wystosowała ostrzeżenia najwyższego stopnia dla Śląska i Małopolski. Oznacza to, że w południowych częściach regionów dochodzić będzie do bardzo silnych opadów deszczu i intensywnych burz.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Najwyższy stopień zagrożenia. Co oznacza?

Pogoda 23 maj. Ostrzeżenie IMGW 23 maj, powódź w Polsce, IMGW Powódź
Pogoda 23 maj. Ostrzeżenie IMGW 23 maj, powódź w Polsce, IMGW Powódź

Najgroźniejszy czyli najwyższy poziom komunikatu wydawany przez Instytut powinien być bardzo poważnie odebrały przez osoby, które znajdują się na terenach objętych danym ostrzeżeniem. Oznacza on bowiem, że „przewiduje się wystąpienie groźnych zjawisk meteorologicznych powodujących bardzo duże szkody lub szkody o rozmiarach katastrof oraz zagrożenie życia. Groźne zjawiska meteorologiczne lub skutki ich wystąpienia uniemożliwią prowadzenie działalności”

„Bądź przygotowany na znaczące zakłócenia w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana najwyższa ostrożność, konieczność częstego śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych”
– napisano w komunikacie cytowanym przez portal interia.pl

Drugi stopień zagrożenia. Regiony

Podobnie w województwach Śląskim, Małopolskim, Podkarpackim obowiązuje drugi stopień zagrożenia. W przypadku tego pierwszego jest to środkowa część obszarów, drugiego – północna. Podkarpacie otrzymało podobne ostrzeżenia dla południowych części terenów.

ZOBACZ TAKŻE: Horror w ośrodku dla dzieci. To co im zrobili jest niewyobrażalne!

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

IMGW przestrzega również przed mogącymi wystąpić silnymi opadami deszczu i burzami.

Służby poinformowały, żeby ludzie z terenów objętych pierwszym oraz drugim stopniem zagrożenia zachowali szczególną ostrożność i w razie konieczności sprawnie postarali się współpracować. Sytuacja pogodowa może się utrzymywać, co oznacza, że sytuacja na niektórych obszarach zagrożonych podtopieniami może się jeszcze pogorszyć.

W sprawie kolejnych ewentualnych ostrzeżeń będziemy informować Państwa na bieżąco

Redakcja wLocie.pl

Tagi: Pogoda 23 maj. Ostrzeżenie IMGW 23 maj, powódź w Polsce, IMGW Powódź

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

, , , ,

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →