Pilne: Gigantyczna ewakuacja kilkuset tysięcy osób

Władze Filipin nakazały ewakuację kilkudziesięciu tysięcy ludzi i zamknęły lotnisko międzynarodowe w Manili w związku z aktywnością wulkanu Taal położonego na wyspie Luzon, ok. 60 km od stolicy kraju. Jest to jedna z największych akcji ewakuacyjnych ostatnich lat w Azji. Erupcja przyniosła liczne utrudnienia.

Według komunikatu podanego przez Filipiński Instytut Wulkanologii i Sejsmologii – wulkan Taal wyrzucił popiół, niewielkie kamienie i parę na wysokość od 10 do 15 kilometrów. Cała sytuacja doprowadziła do olbrzymiej akcji ewakuacyjnej.

Mieszkańców pobliskich miast i wiosek poproszono o nie wychodzenie z domów oraz odpowiednie zabezpieczenie okien przed szkodliwym pyłem. Media podają również, że ewakuowano ponad 6 tys. mieszkańców wyspy na jeziorze Taal, na którym znajduje się wulkan, a także dziesiątki tysięcy mieszkańców pobliskich miast. Kolejne 300 tys. ludzi ma być ewakuowanych w najbliższych kilku dniach.

W niedzielę wieczorem władzę podjęły dodatkową decyzję o zawieszeniu wszystkich lotów do i z Manili.

Źródło: Interia

POLECAMY:

Filip Chajzer zalicza kolejną potężną wpadkę! TVN mu tego nie wybaczy!
Niesamowite! Oliwia Bieniuk wygląda zjawiskowo. Fani zachwyceni
Miód i czosnek, czyli najlepszy, naturalny antybiotyk! Zobacz jak go przygotować i jakie ma właściwości
Tajemniczy obiekt 2669 na Mazurach. Przez lata władze trzymały to w sekrecie!
40 powodów przez które Platforma straciła władzę i już jej nie powinna odzyskać

Bartosz Palędzki

About Bartosz Palędzki

Polityka, ciekawostki i trochę ploteczki. Uważam, że nie ma na świecie człowieka którego polityka nie dotyczy. Każdego z nas dotyka dlatego lepiej wiedzieć co w trawie piszczy.
View all posts by Bartosz Palędzki →