Chory pomysł UE! Polska przyjmie chorych na COVID-19 z Włoch?

Polska przyjmie pacjentów chorych na koronawirusa z Włoch, Hiszpanii oraz innych krajów UE ? Tak wynika z najnowszych informacji podanych przez dziennikarke radia RMF FM – Katarzynę Szymańską-Borginon, która dotarła do dokładnych informacji w tej sprawie.

Czytaj też: Wypłacajcie gotówkę: będą problemy z dostępem do kont

Na ten moment z tego typu pomocy z pewnością mogłyby skorzystać państwa najbardziej dotknięte działaniem wirusa COVID-19. Na ten moment są nimi przede wszystkim Hiszpania oraz Włochy,  gdzie do tej pory stwierdzono najwięcej przypadków oraz zgonów z powodu koronawirusa.

Polska przyjmie pacjentów chorych na koronawirusa z Włoch?

Sytuacja w Polsce i na świecie jest wciąż bardzo poważna. W Polsce na chwile obecną stwierdzono ponad 4200 przypadków zakażeń oraz ponad 90 zgonów. Najbardziej napięta sytuacja na starym kontynencie jest aktualnie we Włoszech i w Hiszpanii.

W obu tych krajach liczba osób zakażonych przekroczyła liczbę 100 tysięcy,  a liczba zgonów oscyluje aktualnie powyżej granicy 13 tysięcy osób.

Zobacz również: Tomasz Kammel zniszczył jej życie? Jego była przerwała milczenie

W tej sytuacji Unia Europejska chcę prowadzić specjalny system walki z COVID-19. Ma on polegać na przyjmowaniu pacjentów z krajów najbardziej dotkniętych wirusem do tych, gdzie zagrożenie jest zdecydowanie mniejsze.

Polska nie wyklucza przyjmowania chorych zarażonych koronawirusem z innych krajów, takich jak Włochy czy Hiszpania, którym brakuje łóżek na intensywnej terapii

donosi dziennikarka RMF FM Katarzyna Szymańska-Borginon. Ddziennikarka powołała się na oświadczenie polskiego MSZ w tej sprawie.

W oświadczeniu Ministerstwa Spraw Zagranicznych przesłanym dziennikarce RMF FM czytamy:

„W przypadku wpłynięcia oficjalnej prośby rządu Włoch lub innego państwa członkowskiego o przyjęcie ich chorych. Sprawa ta będzie przedmiotem analizy zainteresowanych instytucji RP, w szczególności pod kątem posiadanych zdolności i zasobów, niezbędnych do udzielenia pomocy”.

Źródło: RMF FM

Polska przyjmie pacjentów z Włoch, Hiszpanii oraz innych krajów UE chorych na koronawirusa? Tak wynika z najnowszych informacji.
Polska przyjmie pacjentów z Włoch, Hiszpanii oraz innych krajów UE chorych na koronawirusa? Tak wynika z najnowszych informacji./ screen YouTube

Polecamy także:

40 powodów przez które Platforma straciła władzę i już jej nie powinna odzyskać

Kasia Kowalska przekazała najnowsze wieści o córce. Fani we łzach

Jest śmiertelnie chory, niesamowicie schudł

To może Cię również zainteresować:

Miasto na skraju szaleństwa! Najpierw wirus, teraz to…

Viki Gabor podjęła szokującą decyzję! Mało kto by się odważył

Gwiazdy TVN wyrzucone na bruk! Mamy komentarz

, , , ,