Krzysztof Sobolewski: „Rafał Trzaskowski wielokrotnie kłamał”

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Polityk PiS Krzysztof Sobolewski twierdzi, że Rafał Trzaskowski wielokrotnie kłamał w sprawie jaką jest ulica Lecha Kaczyńskiego w Warszawie. Sobolewski zaznaczył, że prezydent Warszawy zapowiadał stosowny wniosek już po wyborach samorządowych w 2018 roku, następnie po parlamentarnych w 2019 roku, obecnie natomiast zdaje się, że temat całkowicie upadł.

Czytaj też: Ewa Kopacz po katastrofie smoleńskiej w rosyjskim prosektorium. Te zdjęcia wstrząsnęły Polską

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

W wywiadzie, którego Rafał Trzaskowski udzielił na antenie Polsat News, zapewnił, że jeszcze tej jesieni Rada miejska w Warszawie zajmie się sprawą nadania jednej z ulic imienia Lecha Kaczyńskiego. Prezydent stolicy zapewnił, że rozmawiał już wstępnie na ten temat z radnymi.

W zapewnienia Trzaskowskiego nie wierzy jednak szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski, który zaznaczył, że prezydent już wielokrotnie obiecywał zajęcie się tą sprawą i nie dotrzymał jak na razie słowa.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Krzysztof Sobolewski (PiS): Rafał Trzaskowski wielokrotnie kłamał w sprawie ulicy Lecha Kaczyńskiego w Warszawie

„Rafał Trzaskowski zapowiadał już, że ulica imienia świętej pamięci Lecha Kaczyńskiego będzie po wyborach samorządowych w roku 2018. Potem zapowiadał, że będzie po wyborach parlamentarnych w roku 2019. Później mówił, że temat pojawi się na jednej z pierwszych sesji po wyborach prezydenckich. I nic takiego się nie wydarzyło. Teraz zapowiada wniosek jesienią. Pytam więc: panie prezydencie, którego roku?” – stwierdził Krzysztof Sobolewski.

Czytaj także: Jacek Braciak powiedział co sądzi o programach TVN, mocne słowa

Rafał Trzaskowski jeszcze w 2018 roku podczas trwania kampanii samorządowej jasno podkreślał, że nie wyklucza powstania w Warszawie ulicy imienia zmarłego tragicznie prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

„Prezydent Lech Kaczyński zasługuje na upamiętnienie, to jego wysiłkom zawdzięczamy wspaniałe Muzeum Powstania Warszawskiego” – mówił w 2018 roku Rafał Trzaskowski.

W następnych latach wielokrotnie powtarzał, że nie zapomniał o tym przedsięwzięciu i zajmie się nim po „maratonie wyborczym”. Najnowszy podany przez prezydenta stolicy termin to jesień tego roku. Najbliższa rada miasta Warszawy ma odbyć się 3 grudnia.

Ulica Lecha Kaczyńskiego w Warszawie

Prezydent Kaczyński miał już przez kilka miesięcy swoją ulicę w Warszawie. Decyzję podjął w 2017 roku wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera, który wydał w tej sprawie zarządzenie zastępcze, pomijając Radę Miasta, wykorzystał wchodzącą wtedy w życie ustawę „dezubekizacyjną”. Zmieniono nazwę Alei Armii Ludowej (Trasa Łazienkowska) na ul. Lecha Kaczyńskiego.

Rada Warszawy wniosła jednak do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego skargę na zarządzenie wojewody, którą sąd uchylił w maju 2018 roku. Zdzisław Sierpina wniósł następnie kasację do Naczelnego Sądu Administracyjnego. W grudniu sąd oddalił skargę kasacyjną wojewody. Trasa Łazienkowska po raz kolejny nosi nazwę Alei Armii Ludowej.

Źródło: Interia

Polecamy również:

TVN straci koncesję? KRRiT zabrała głos

Mocne słowa Janusza Korwin-Mikke w TVP. Nazwał Niedzielskiego mordercą

Skandal po pogrzebie Krzysztofa Krawczyka, żona jest zdruzgotana

Barbara Nowacka potraktowana gazem. Jest decyzja prokuratury

Rosja grozi Polsce: „Ameryka jest daleko, a Rosja obok”

Tomasz Grodzki dolał oliwy do ognia, Gazeta Wyborcza opublikowała mocny tekst

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

,

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →