Sekret babki z „Kiepskich” wyszedł po latach! Ujawniono to po jej śmierci

Udostępnij:

Świat według Kiepskich Feldman. Krystyna Feldman zmarła 12 lat temu. Widzowie znali ją głównie z roli „babki” w komediowym serialu „Świat według Kiepskich”, jednak aktorka na swoim koncie miała wiele sukcesów teatralnych. Swój kunszt aktorski pokazała w genialnej produkcji „Mój Nikifor”. Dziś, gdyby żyła, miałaby 103 lata.

Prywatnie Krystyna Feldman była osoba skromną i skrytą. Nie znosiła błysków fleszy i zawsze stanowczo protestowała gdy ktoś nazywał ją gwiazdą. Uwielbiana przez tłumy widzów teatralnych i telewizyjnych. Często widywana w barach mlecznych w Poznaniu, na uliczkach wokół Starego Rynku. Zawsze spokojna, miła staruszka.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Magda Gessler dodała zdjęcie i ludzie oszaleli! Wpis bije rekordy popularności (Zdjęcie)

Każdy kto na nią spoglądał nie spodziewał się jak bujne i nietuzinkowe było jej życie. Przez co musiała przejść i z czym się borykała aby znaleźć się na szczycie swoich marzeń.

W serialu Świat Według Kiepskich Feldman była perłą i to dzięki temu serialowi właśnie stała się znana szerszej publiczności.

Ten artykuł spowoduje, że jeszcze bardziej pokochacie świętej pamięci Krystynę Feldman oraz nabierzecie do niej jeszcze więcej szacunku.

Świat według Kiepskich Feldman. Pasja i miłość

Świat według Kiepskich Feldman, Polsat, sekret
Świat według Kiepskich Feldman, Polsat, sekret

Nie obnosiła się ze swoimi sukcesami, robiła to co kocha. Nawet gra w serialu Świat według Kiepskich była dla niej wyzwaniem. Nie było chyba nikogo kto nie pokochałby tej postaci.

W wywiadach których udzielała, dzieliła się pasją do aktorstwa jednak zawsze gdy tematy schodziły na jej życie prywatne -rozmowy ucinała, bądź sprytnie zmieniała temat.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Boczek z “Kiepskich” przeżył koszmar! Trwa walka o życie (Film)

Teraz po latach, po jej śmierci okazało się, że skrywała wiele tajemnic. Teraz możecie je poznać. Wszystko dzięki jej bliskim znajomym, przyjaciołom i partnerom teatralno-telewizyjnym, którzy zechcieli podzielić się swoimi informacjami oraz wrażeniami.

Różna metryka

Przede wszystkim do tej pory nie wiadomo kiedy dokładnie się urodziła, ponieważ aktorka w zależności od sytuacji, posługiwała się dwoma metrykami.Według pierwszej urodziła się 1 marca 1916 roku we Lwowie. Według drugiej – dokładnie cztery lata później. Do śmierci nie wyjawiła, która data jej urodzin jest ta właściwą.

– Ten wielki sekret zabrała ze sobą do grobu – mówił w „Na Żywo” jej kolega z teatru, Michał Grudziński.

Ferdynand Feldman, jej ojciec, był aktorem teatralnym. Zmarł na cukrzycę gdy Krystyna była jeszcze malutka. Jej matka, śpiewaczka operowa, aby przeżyć – udzielała lekcji śpiewu.Dopiero po 10 latach zdecydowała się ponownie wyjść za mąż.

Feldman: Będę aktorką

Jak sama wspominała, o tym, że zostanie aktorką zdecydowała tuz po przekroczeniu progu teatru, w którym kiedyś grał jej ojciec.

Udało jej się namówić rodziców na opłacenie lekcji aktorstwa u profesora Janusza Strachockiego. Ten początkowo uważał, że Krystyna Feldman marnuje swój czas i nie ma za grosz talentu, jednak poprzez swój upór i ciężka pracę, młoda ambitna i zdeterminowana Feldman szybko sprawiła, że zmienił zdanie.

Zdała egzamin eksternistyczny, otrzymała angaż w lwowskim teatrze. Jej kariera została przerwana przez wybuch wojny. Wtedy wstąpiła w szeregi AK. Wspominała jedna sytuację z tamtych czasów, gdy szła ulica i wypadł jej pistolet. Zdążyła podnieść go w ostatniej chwili zanim minął ją niemiecki patrol. Była tak przerażona, że weszła do baru i zamówiła kieliszek wódki, choć zawsze była abstynentką.

– Dopiero wtedy dotarło do mnie, że tuż obok przeszła kostucha – wspominała.

– Nie byłam śliczną dziewczyną pszennowłosą z niebieskimi rozmarzonymi oczami. Przeciwnie, byłam czarnowłosa i nic mi się w oczach nie marzyło – twierdziła w “Polityce”. Mimo to mężczyźni szaleli za nią.

SPRAWDŹ TEŻ: Popek rzucił wyzwanie Magdzie Gessler! Wścieknie się jak to zobaczy (Film)

Ona upodobała sobie starszych mężczyzn. To było powodem tego, że straciła głowę dla 30 lat starszego żonatego mężczyzny – reżysera Stanisława Brylińskiego. Matka aktorki, była przerażona tym związkiem między innymi dlatego, że podczas gdy jej córka tworzyła nieformalny związek z nim – on nadal był żonaty. Feldman jak zwykle podążała swoja droga i nie słuchała matki. Nigdy nie przeszkadzał jej fakt, że miłość jej życia ma wciąż żonę.

– Ten związek już znacznie wcześniej się rozpadł – zaznaczała Feldman. – W tym czasie, kiedy się poznaliśmy, Stanisław był już z inną kobietą. Od kiedy mnie zobaczył, latał za mną. A ja na początku bardzo go nie lubiłam, stroniłam od niego. Jednak dużo rozmawialiśmy i w końcu mnie do siebie przekonał. Zamieszkaliśmy razem, żyliśmy na kocią łapę, bo on ciągle nie miał rozwodu.

Przez cały czas gdy żyli ze sobą w związku, ich znajomi przekonani byli, że są małżeństwem. Nie wyprowadzali nikogo z błędu. Przez długi czas tylko matka aktorki znała prawdę.

POLECAMY:

Ryszard Kotys udzielił wstrząsającego wywiadu. To koniec
Magda Gessler zrobiła coś obrzydliwego! W taki sposób poniżyła restauratora (Zdjęcie)
Kompromitacja Schetyny przed kamerami. Pytanie dziennikarza go zatkało. To trzeba zobaczyć (film)
Jest sposób na Acta 2! Wymyślił go Polak. Nie wszystko stracone (Film)

Świat według Kiepskich Feldman

, , , ,

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *