Świat według Kiepskich zmieniła śmierć. Płakali wszyscy

Udostępnij:

Świat według Kiepskich to serial komediowy, który od lat cieszy się sporą popularnością wśród widzów telewizji Polsat. Serial określany mianem sitcomu od lat w bardzo oryginalny sposób przedstawia największe przywary naszego narodu. Ludzie pokochali Ferdka (Andrzej Grabowski) i niezastąpionego Paździocha (Ryszard Kotys). Oryginalność serialu zapewnia jego formuła. Każdy nowy odcinek porusza zupełnie nowy temat. Znakomita obsada od zawsze sprawiała, że poziom aktorski produkcji był bardzo wysoki. Niestety wiele ról zostało przerwanych przez śmierć.

20 lat serialu Świat według Kiepskich

Kiepscy są emitowani na antenie stacji Polsat od ponad 20 lat, serialowi towarzyszy świetna obsada. Gra tam między innymi, znany wszystkim, Ryszard Kotys. W Polsce lepszy wynik osiąga jedynie serial Klan, który w tym roku obchodził 22-lecie pierwszego odcinka. Świat według Kiepskich jest jednak często przypisywany do sitcomów. Zdaniem największych fanów serialu żaden sitcom na świecie nie może się pochwalić tak długim stażem emisji, jak właśnie Ferdynand Kiepski i jego rodzina.

Aktorzy ze Świat według Kiepskich, których zabrała śmierć

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Justyna Żyła zmieszana z błotem! Ludzie są dla niej bezlitośni

Przez ten długi czas przez serial przewinęła się spora ilość aktorów. Niestety część z nich już odeszła. Na stronie serialu znajduje się specjalna rubryka dedykowana tym osobom.

Świat według Kiepskich w Polsat to zakomita obsada. Wszyscy pokochali np Paździocha (R. Kotys) Niestety wielu dobrych aktorów zabrała śmierć
Świat według Kiepskich w Polsat to znakomita obsada. Wszyscy pokochali np Paździocha (R. Kotys) Niestety wielu dobrych aktorów zabrała śmierć

Wśród tych osób są nazwiska mniej i bardziej znane. Na liście możemy znaleźć takie popularne osoby jak choćby Leon Niemczyk czy Krystyna Feldman. Aktorka rodem ze Lwowa odegrała rolę popularnej Babki Kiepskiej. W serialu przez lata grywał również Bohdan Smoleń, który wcielił się w Pana Edzia Listonosza. Na tym jednak znane nazwiska się nie kończą.

W przynajmniej jednym odcinku serialu „Świat według Kiepskich” mogliśmy spotkać takie znane osobistości, jak między innymi Zbigniew Wodecki, Witold Pyrkosz oraz Maciej Kuroń — syn znanego opozycjonisty Macieja Kuronia, który działał w czasach PRL.

Wkład aktorów serialu w polskie kino

CZYTAJ TEŻ: Szokująca zagrywka w „The Voice of Poland”. Ich już nie zobaczycie

Wiele tych nazwisk odegrało bardzo ważną rolę w świecie polskiego kina i szeroko pojętej estrady. Ciężko sobie wyobrazić wiele czołowych polskich filmów ubiegłego wieku bez gry w nich Leona Niemczyka. Równie ciężko wyobrazić sobie kogoś innego, niż Krystyna Feldman w roli Nikifora. Czym byłby Polski kabaret bez Bohdana Smolenia w czasach szarego PRL-u?

Tych osób już niestety z nami nie ma. Warto jednak pamiętać, iż tak ważne postacie w historii polskiej sceny teatralnej miały spory udział w tworzeniu serialu „Świat według Kiepskich”.

POLECAMY:

Rewolucja w „Mam Talent”! To się wydarzy w programie na żywo
Mucha zdradziła jaki był z nim seks! Wojewódzki się wścieknie
Gwiazdor Hollywood zawstydził Rosati! Nie wiedziała, co zrobić
Konflikt w rodzinie Anny Przybylskiej! Kto ma rację?
Sensacja! Magda Gessler wystartuje w wyborach?

, , , , ,