Szydło za wszelką cenę chce ukryć męża przed mediami! Ma jeden BARDZO ważny powód

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
Chociaż od listopada 2015 roku jego żona jest najważniejszym politykiem w kraju, Edward Szydło pozostaje w cieniu i jak ognia unika pokazywania się w mediach. W ten weekend musiał jednak zrobić wyjątek. Kim jest i czym zajmuje się mąż pani premier?

– Módlcie się za mnie. Nie o to, bym był wybitnym księdzem, nie o to, żeby mnie ominęło wszelkie zło, nie o to, bym robił karierę, ale o to, abym przeżył moje życie tak, jak tu przed wami stoję jako ksiądz – mówił świeżo upieczony duszpasterz do wiernych zgromadzonych w kościele Matki Boskiej Częstochowskiej.

Chociaż szefowa rządu wyznała niedawno, że przed wstąpieniem Tymoteusza do seminarium sugerowała mu, by najpierw skończył studia, teraz wraz z mężem nie kryła wzruszenia z decyzji syna.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Przy tej okazji przed aparatami i kamerami dziennikarzy publicznie pojawił się Edward Szydło. Co wiemy o bliskim polskiej premier?

„To swój chłop”

Edward Szydło jest historykiem, a z zamiłowania – myśliwym, ogrodnikiem i pszczelarzem. W czasie studiów na Uniwersytecie Jagiellońskim był kapitanem uczelnianej reprezentacji szczypiornistów, a chwilę później poznał przyszłą premier. W 1987 r. para wzięła ślub, a od lat 90. mieszka w niewielkiej miejscowości koło Oświęcimia.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

To tyle. Chociaż w dobie internetu ciężko zachować prywatność, Edwardowi Szydło dość dobrze się to udaje. Poza przedstawionymi wyżej szczątkowymi informacjami na jego temat, ciężko dowiedzieć się czegoś więcej.

Współpracownicy i sąsiedzi podkreślają jedynie, że jest „ciepłą i życzliwą osobą”. – Choć nie pochodzi stąd, to swój chłop i nikomu pomocy nie odmówi – ocenia w rozmowie z „Super Expressem” jeden z sąsiadów.

Dyrektor Szkoły Zarządzania i Handlu

Zawodowo Edward Szydło od lat pełni funkcję dyrektora Społecznej Szkoły Zarządzania i Handlu w Oświęcimiu. Placówka założona dzięki pieniądzom z miejskiej kasy i Unii Europejskiej zapewnia absolwentom szkół średnich możliwość dalszej nauki, na wysokim poziomie.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

W czerwcu ubiegłego roku media obiegła informacja, że szkoła ma otrzymać z małopolskiego Urzędu Marszałkowskiego gigantyczną dotację w wysokości 20 milionów złotych. Sprawa nagłośniona przez „Newsweek” szybko jednak ucichła, a Edward Szydło na blisko rok zniknął dziennikarzom z oczu.

Zaskakujące oświadczenie majątkowe?

Jakim majątkiem faktycznie dysponuje mąż szefowej rządu? Od 1999 r. małżonkowie mają rozdzielność majątkową, ale dzięki opublikowanemu w maju oświadczeniu majątkowemu pani premier wiemy, że oboje są właścicielami wartego 400 tys. złotych domu o powierzchni 246 metrów kwadratowych.

Poza tym dysponują gospodarstwem o powierzchni 1 hektara 16 arów. Składają się na nie teren, dom, garaż i dodatkowy budynek gospodarczy. Całość wart jest około 800 tys. zł.

Premier Szydło w oświadczeniu wykazała jeszcze, że mąż posiada auto o wartości 50 tys. zł. Edward Szydło jeździ Ssang Yong Korando z 2011 roku.

Imię i nazwisko Edwarda Szydło pojawiało się w mediach przy jeszcze jednej okazji. W marcu tego roku internauci przekazywali sobie Tweeta, w którym mąż Beaty Szydło rzekomo obraża prezydenta RP Andrzeja Dudę.

Na koncie, które na pierwszy rzut oka należało do małżonka Beaty Szydło, pojawił się szokujący wpis: „@AndrzejDuda, a Ty byś pomógł bronić Beatę, a nie siedzisz cicho jak pi**a”.

Po pewnym czasie okazało się, że konto na Twitterze jest fałszywe, ma zaledwie kilka dni i pełne jest już podobnych obraźliwych treści.

źródło: Pikio, wp.pl

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →

Comments are closed.