Tragedia rodzinna! Wyrodna maka znęcała się nad córeczką. 10-latka ze strachu wyskoczyła z okna

Nawet 12 lat może spędzić w więzieniu mieszkanka Zamościa (woj. lubelskie) za gehennę, którą zgotowała swoim najbliższym. A wszystko przez to, że Elżbieta Cz.-G. (51 l.) przez wiele miesięcy znęcała się na swoją małą córeczką. Doprowadzona do ostateczności 10-latka wyskoczyła z 4. piętra. W ciężkim stanie trafiła do szpitala w Lublinie, gdzie na szczęście udało się uratować jej życie.

Dramat rozegrał się na spokojnym zamojskim osiedlu w sierpniu ubiegłego roku. Sobotniego popołudnia dziewczynka otworzyła okno swojego pokoju na 4. piętrze i wyskoczyła. Dramatyczny moment zauważyli sąsiedzi, którzy natychmiast wezwali pomoc. Z licznymi złamaniami dziecko trafiło do szpitala. Na miejscu okazało się, że w mieszkaniu oprócz dziewczynki była jej matka. Elżbieta Cz.-G. była pijana. Została zatrzymana. Szybko wyszło na jaw, że to nie pierwszy problem w tym domu. Kobieta od lat nadużywała alkoholu, a potem znęcała się nad córeczką i mężem.

– U nich w mieszkaniu często słychać było krzyki. Kiedy ktoś próbował interweniować, Elżbieta reagowała agresją. Ludzie się jej bali, bo bywała agresywna i często sama wzywała policję oskarżając sąsiadów o niestworzone przestępstwa. Córką zajmował się głównie ojciec, ale on pracował jako kierowca i często wyjeżdzał w zagraniczne trasy. W końcu Dominika nie wytrzymała i wyskoczyła. Miała dość matki pijaczki – opowiadają sąsiedzi.

Elżbieta Cz.-G. była już wcześniej karana za znęcanie się nad rodziną. Dostała wyrok w zawieszeniu, bo obiecała że skończy z piciem i się zmieni. Niestety przerwała leczenie odwykowe i wróciła do alkoholu. W domu utrudniała życie głównie córeczce. W końcu 10-latka nie wytrzymała, próbując popełnić samobójstwo. Na szczęście lekarze uratowali jej życie. Jej matka ciągle siedzi w areszcie tymczasowym. Jej proces rozpocznie się w Sądzie Rejonowym w Zamościu już za kilka tygodni.

Gdzie szukać pomocy w sytuacjach kryzysowych?

Jeśli potrzebujesz natychmiastowej pomocy, możesz się zgłosić do Ośrodków Interwencji Kryzysowej (OIK), które są w każdym większym mieście. Możesz tam otrzymać pomoc psychologiczną, prawną, materialną. Część OIK-ów jest czynna całą dobę i np. prowadzi noclegownie. POMOC jest bezpłatna! Nie musisz mieć ubezpieczenia.

Jeśli masz uporczywe i silne myśli samobójcze, możesz się także zgłosić do każdego szpitala psychiatrycznego. Tam również nie jest potrzebne ubezpieczenie zdrowotne. W sytuacjach nagłych (o ile powiesz, że to sprawa pilna) lekarz musi cię przyjąć tego samego dnia.

Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123 (czynny codziennie, w godzinach 14.00-22.00). Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla młodzieży: 116 111 (czynny codziennie, w godzinach 14.00-22.00). Spis organizacji pomocowych znajdziesz na stronie samobojstwo.pl.

window._taboola = window._taboola || []; _taboola.push({ mode: 'alternating-thumbnails-a', container: 'taboola-new-below-article-thumbnails', placement: 'New Below Article Thumbnails', target_type: 'mix' });

Avatar

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →