Tragedia w Nowym Jorku! Kilkanaście osób nie żyje, w tym roczne dziecko. Straszliwa śmierć

Do tragicznych wydarzeń doszło w pięciopiętrowym bloku w okręgu Bronx w Nowym Jorku. Na trzecim pietrze nagle pojawił się ogień, który szybko zajął cały budynek. Z pożarem walczyło ponad 170 strażaków. Zginęło co najmniej 12 osób, a 15 jest poważnie rannych.

Przyczyny pożaru nie są jeszcze znane. Wiadomo, że ogień pojawił się około godziny 19 czasu lokalnego (godz. 1 w Polsce). W bloku znajduje się wiele mieszkań, które szybko zajęły się ogniem. Na miejscu z pożarem walczyło ok. 170 strażaków.

Według nowojorskiej straży pożarnej, ofiary są w wieku od 1 roku do ponad 50 lat.

– W pożarze zginęło co najmniej 12 osób, w tym jedno dziecko. Cztery osoby spośród 15 rannych są w stanie krytycznym. To jeden z najtragiczniejszych pożarów od 25 lat w Nowym Jorku – powiedział podczas konferencji burmistrz miasta Bill de Blasio.

Jak podają amerykańskie media, jedna z prawdopodobnych przyczyn pożaru mogła być bardzo niska temperatura panująca w mieście oraz nierozważne ogrzewanie pomieszczeń.

window._taboola = window._taboola || []; _taboola.push({ mode: 'alternating-thumbnails-a', container: 'taboola-new-below-article-thumbnails', placement: 'New Below Article Thumbnails', target_type: 'mix' });

Avatar

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →