Tusk wrzucił film do sieci… Internet pęka ze śmiechu! [WIDEO]

– Nie martwcie się kontuzją Roberta. Są alternatywy… – napisał na Twitterze Donald Tusk, po czym zaprezentował próbkę piłkarskich umiejętności. Ten film będzie hitem internetu.

Było ślisko, był lód, ale były premier i obecny przewodniczący Rady Europejskiej dał radę. Choć pewnie podbijałby dalej, gdyby nie… pies. Choć to ostatnie uderzenie, prosto w czworonoga, mógłby sobie odpuścić. Humor i zdrowie jak widać mu dopisują, a że Donald Tusk raczej rzadko wrzuca filmy do sieci, toteż można być pewnym, że akurat to nagranie zrobi furorę. To jego pierwsza „produkcja” w tym roku.

To że Tusk umie podbijać piłkę, nikogo nie powinno dziwić. W futbol grał od małego, od małego był też kibicem Lechii Gdańsk. Na początku lat 70. tworzył pierwszy w Polsce klub kibica. Potem, gdy był już prominentnym politykiem, tak wspominał swoją kibicowską przeszłość.

– Jako bardzo młody człowiek byłem twardym kibicem z tak zwanego młyna, czyli z tego miejsca, gdzie jest na serio – mówił w 2007 roku w programie „Teraz MY” na antenie TVN.

Potem gdańscy fani mu tę przeszłość wypominali, a było to wówczas, gdy jako szef rządu wypowiedział wojnę piłkarskim fanatykom. To wtedy na jednym z meczów powstał wymowny transparent: „Nigdy nie byłeś, nie jesteś i nie będziesz kibicem Lechii”.

W latach 80. z kolei w Gdańsku narodziła się tradycja corocznych meczów tamtejszej inteligencji, Tusk grał oczywiście regularnie. Jeszcze do niedawna biegał po gdańskich boiskach w sylwestrowych meczach polityków, piłkarzy amatorów i oldbojów Lechii.

window._taboola = window._taboola || []; _taboola.push({ mode: 'alternating-thumbnails-a', container: 'taboola-new-below-article-thumbnails', placement: 'New Below Article Thumbnails', target_type: 'mix' });

Avatar

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →