UWAGA! Ostrzeżenie dla 14 województw! W Polskę uderzy kataklizm

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

W przeciągu kilku godzin pogoda w Polsce w czwartek zwariuje. Najpierw ciśnienie wzrośnie, potem gwałtownie spadnie. W konsekwencji musimy przygotować się na wichury.

IMGW prognozuje śnieżyce i silny wiatr z południowego zachodu i zachodu. W porywach może osiągać 90 km/h, lokalnie 100 km/h a w Tatrach nawet 130 km/h. W związku z tym wydano ostrzeżenia I stopnia dla województw: lubuskiego, wielkopolskiego, łódzkiego, mazowieckiego, pomorskiego, podlaskiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, dolnośląskiego, kujawsko-pomorskiego oraz opolskiego. Ostrzeżenia drugiego stopnia przed bardzo silnym wiatrem obowiązują w województwach śląskim, małopolskim oraz podkarpackim.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Jutro wieczorem będzie wichura w południowo zachodniej Polsce – zapowiada Tomasz Wasilewski z TVN Meteo.

Czwartek powinien w miarę spokojnie upłynąć mieszkańcom Pomorza Zachodniego oraz Warmii i Mazur. Cały dzień będzie dowodem na wielki powrót zimy w II połowie stycznia. W kraju spada temperatura i śnieg. Dynamiczna pogoda to skutek napłynięcia nad Polskę ciepłej i wilgotnej masy powietrza polarnego morskiego z południowego zachodu.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

W dzień można spodziewać się dużego zachmurzenia z przejaśnieniami. Padający śnieg na zachodzie przechodzić będzie w deszcz ze śniegiem i deszcz. Temperatura maksymalna od -1 st. na północnym wschodzie do 5 st. miejscami na południowym zachodzie. W rejonach podgórskich Karpat około 0 st.

window._taboola = window._taboola || []; _taboola.push({ mode: 'alternating-thumbnails-a', container: 'taboola-new-below-article-thumbnails', placement: 'New Below Article Thumbnails', target_type: 'mix' }); window._taboola = window._taboola || []; _taboola.push({article:'auto'}); !function (e, f, u, i) { if (!document.getElementById(i)){ e.async = 1; e.src = u; e.id = i; f.parentNode.insertBefore(e, f); } }(document.createElement('script'), document.getElementsByTagName('script')[0], '//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js', 'tb_loader_script'); if(window.performance && typeof window.performance.mark == 'function') {window.performance.mark('tbl_ic');}

Avatar

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →