UWAŻAJ na taką wiadomość! To oszustwo!

Użytkownicy popularnego komunikatora Whatsapp mogli ostatnio otrzymać niepokojącą wiadomość o wprowadzeniu opłat za korzystanie z aplikacji. Jeśli informacja dotarła także do ciebie, zignoruj ją. To próba oszustwa i tzw. „łańcuszek”.

 

„Od Sobota rano whatsapp będzie płatny. Jeśli masz co najmniej dziesięć kontaktów, wyślij im tę wiadomość. W ten sposób stwierdzi się, że jesteś regularnym użytkownikiem i twoje oznakowanie stanie się niebieskie. Mówiono dziś o tym w dzienniku telewizji francuskiej. Whatsapp będzie kosztował jedną setną dolara za wiadomość. Wyślij tę informację do dziesięciu osób. Jeśli to zrobisz, uzyskasz kolor niebieski. Jeśli nie, whatsapp aktywuje opłaty.” – od kilku dni wiadomości takiej treści docierają do użytkowników popularnego komunikatora.

Whatsapp jest darmową aplikacją, dlatego osoby, które otrzymały tę aplikację, niemile się zdziwiły. Zaniepokojone poprosiły o wyjaśnienia twórców aplikacji. Ci zdecydowanie zaprzeczają treści wiadomości i wskazują, że to zwykły łańcuszek mający wprowadzić użytkowników w błąd.

– Chcemy Wam uświadomić, że nie jest to prawda. Jednak chcielibyśmy poświęcić swój czas na pracę nad nowymi fajnymi funkcjami, zamiast na demaskowaniu marnych historii tego typu – informują twórcy Whatsapp.

window._taboola = window._taboola || []; _taboola.push({ mode: 'alternating-thumbnails-a', container: 'taboola-new-below-article-thumbnails', placement: 'New Below Article Thumbnails', target_type: 'mix' });

Avatar

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →