Nie uwierzysz z kim zbratał się Wałęsa! Wszystko przeciw PiS

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Wybory prezydenckie 2020: Lech Wałęsa i Aleksander Kwaśniewski ramię w ramię w walce z rządem PiS? Na to wygląda. Obaj politycy 25 lat temu stoczyli między sobą bój o fotel prezydencki. Wówczas z tej konfrontacji zwycięsko wyszedł Aleksander Kwaśniewski,  który wygrał z byłym liderem Solidarności w drugiej turze. Wówczas obu kandydatów wiele kwestii mocno różniło. Kwaśniewski jawił się przede wszystkim jako kandydat wstającej z kolan lewicy,  która przez pierwsze lata transformacji ustrojowej musiała przełknąć smak porażki z środowiskami centrowymi i prawicowymi.

Polecamy również: Niemcy wyszli na ulice! Do akcji wkroczyły służby

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Wybory prezydenckie 2020: Lech Wałęsa i Aleksander Kwaśniewski ramię w ramię przeciw PiS

Lech Wałęsa w 1995 roku przegrał wybory prezydenckie na rzecz Aleksandra Kwaśniewskiego. Dziś wydaje się,  że obaj politycy nie mają do siebie żadnych wzajemnych pretensji,  a wręcz przeciwnie. Od pewnego czasu coraz częściej słychać o przypadkach,  kiedy to Lech Wałęsa chwali wypowiedzi polityczne swojego dawnego rywala. Tak jest i w tej sytuacji. Lech Wałęsa i Aleksander Kwaśniewski podpisali się pod wspólnym oświadczeniem byłych prezydentów i premierów w sprawie zbliżających się wyborów.

Wybory Prezydenta Rzeczypospolitej powinny być przeprowadzone w zgodzie z przepisami Konstytucji i w sposób nie budzący wątpliwości, co do ich powszechności, równości, tajności i uczciwości. Konstytucja przewiduje sytuację stanu nadzwyczajnego, który powoduje przesuniecie terminu wyborów z zachowaniem ciągłości władzy. Pandemia na terenie całego kraju jest oczywistym nadzwyczajnym stanem klęski żywiołowej.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

piszą w oświadczeniu dawni prezydenci i premierzy.

Sytuacja jest bardzo napięta. Szef PKW – Sylwester Marciniak podkreśla,  że temat przeprowadzenia wyborów jest mocno dyskusyjny.

Polecamy także: Czesi wprowadzili „inteligentną kwarantannę”- Co to jest?

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

– Ostatnio w Korei Południowej głosowano, wielka dyskusja toczy się w USA, gdzie wybory prezydenckie mają się odbyć w listopadzie. Dziś stoimy przed dylematem, czy wybory przeprowadzić, czy też je odroczyć. Są różne rozwiązania konstytucyjne, w przypadku Polski najprostszym byłoby wprowadzenie stanu klęski żywiołowej lub wyjątkowego, wówczas wybory mogłyby się odbyć najwcześniej 90 dni po zakończeniu takiego stanu

czytamy w „DGP”.

Wybory prezydenckie 2020: Lech Wałęsa i Aleksander Kwaśniewski ramię w ramię w walce z rządem PiS? Na to teraz wygląda. O co chodzi?
Wybory prezydenckie 2020: Lech Wałęsa i Aleksander Kwaśniewski ramię w ramię w walce z rządem PiS? Na to teraz wygląda. O co chodzi?/ screen YouTube

Źródło: Super Express

Polecamy również:

Rosati straciła pracę! Wszystko przez ujawnienie szokującej prawdy

Gessler zaniemówiła ze szczęścia! Nie uwierzycie

Polecamy również:

Szok! Żona Pawła z „Rolnik szuka żony” szczerze o aborcji

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

, ,

About Bartosz Palędzki

Polityka, ciekawostki i trochę ploteczki. Uważam, że nie ma na świecie człowieka którego polityka nie dotyczy. Każdego z nas dotyka dlatego lepiej wiedzieć co w trawie piszczy.
View all posts by Bartosz Palędzki →