Wariant Delta atakuje głównie te osoby! Potwierdzono największe obawy

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Wariant koronawirusa o nazwie delta spędzał sen z powiek lekarzom i osobom, które już się zaszczepiły, teraz potwierdzono, jakie działanie mają szczepionki na wariant koronawirusa delta i jakie osoby są najbardziej narażone na działanie tej mutacji Sars-Cov-2.

Czytaj też: Jackowski powiedział co się stanie z niezaszczepionymi! Przerażająca wizja mrozi krew w żyłach

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

W Polsce bardzo wiele osób jest już po przyjęciu jednej lub dwóch dawek szczepionki w technologii mRNA. Niestety media podały, że pojawił się nowy wariant koronawirusa o nazwie delta. Teraz też wiadomo już jakie działanie ma wirus na osoby po szczepieniu i na te, które jeszcze zaszczepione nie są. Dr Paweł Grzesiowski, ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej przekazał oficjalnie, że delta najbardziej uderza w osoby, które szczepionki nie przyjęły.

W odpowiedzi na pytania dotyczące skuteczności szczepionek technologii mRNA przytoczono badania przytoczone w „New England Journal of Medicine”.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

„Skuteczność szczepionki sięgała 91 proc. przy pełnym i 81 proc. przy częściowym szczepieniu. Średnie obciążenie wirusowym RNA było o 40 proc. niższe u zaszczepionych, niż u nieszczepionych” – przekazał na Twitterze dr n. med. Paweł Grzesiowski.

Działanie szczepionki mRNA na wariant delta

Na potwierdzenie swoich słów przytoczył przykład premiera Luxemburga, który po pierwszej dawce zachorował na COVID-19.

Doktor Grzesiowski przekonuje, że działanie szczepionki na koronawirus delta jest skuteczne

„Wirus wywołuje więcej zakażeń u dzieci i młodzieży, dlatego liczba hospitalizacji i zgonów jest niższa, niż przy poprzednich falach. Jeśli chcemy być bezpieczni – szczepmy się!” – kontynuował Grzesiowski.

„Koronawirus (i wiele innych wirusów) działa jak “ślepy snajper”, który mutując, strzela na oślep coraz dłuższymi seriami. Szczepionki działają jak kamizelki kuloodporne. Ratują życie. W krajach o wysokim odsetku zaszczepionych, 99 proc. osób zabitych przez Covid jest nieszczepionych” – napisał na Twitterze dr Grzesiowski.

Zobacz także: Gigantyczny skandal w „Pytaniu na śniadanie”. Widzowie nie mogli uwierzyć w to co widzą

Dalej doktor przekonywał, że konieczne jest upowszechnienie szczepień na COVID-19,ponieważ wiadomym już jest, że Sars-Cov-2 zostanie z nami tak jak grypa.

„Dlatego konieczne są powszechne szczepienia, nadzór epidemiologiczny, monitorowanie wariantów, maski, dystans, dezynfekcja, inwestycje w zabezpieczenia i nowe leki” – przypomina lekarz.

Wariant koronawirusa delta spędzał sen z powiek osobom, które już się zaszczepiły, teraz potwierdzono, jakie działanie mają szczepionki
Wariant koronawirusa delta spędzał sen z powiek osobom, które już się zaszczepiły, teraz potwierdzono, jakie działanie mają szczepionki

Polecamy również:

Szokujące informacje! Czwarta fala nastąpi szybciej. „Dawno tak nie było”

Gigantyczna wpadka w TVN! To poszło na żywo

Nie żyje polska dziennikarka. Przegrała walkę z chorobą. Ludzie wstrząśnięci

Gwałcili dzieci, wszystko nagrywali. W sądzie pękali ze śmiechu gdy sędzia opisywał drastyczne szczegóły brutalnych gwałtów

Huber Urbański miał poważny wypadek! Jego auto zostało zmiażdżone

Roksana Węgiel ostro odpowiedziała na atak Michała Szpaka. Zapamięta to na długo

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

, ,

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →