Warszawa: Śmierć po szczepionce na COVID-19

Na rządowej stronie informującej o Nieporządnych Odczynach Poszczepiennych poinformowano, że zmarł mężczyzna po szczepionce na COVID-19, śmierć nastąpiła w wyniku wystąpienia powikłań takich jak porażenie kończyn, sinica i duszności.

Informacje o tym, że nastąpiła śmierć po szczepionce na COvID-19 znajduje się na rządowej stronie informującej o NOP’ach. Z tabeli wynika jakie dokładnie objawy wystąpiły u mężczyzny i co spowodowało śmierć.

Warszawa: Śmierć po szczepionce na COVID-19

NOP – czyli Niepożądany Odczyn Poszczepienny to zaburzenie zdrowia, które wystąpiło w okresie czterech tygodni po podaniu szczepionki. – podaje serwis wawainfo.

Od 27 grudnia 2020 zgłoszono w sumie 1393 tzw. nopów. Większość z nich ponad 1100, miało łagodny charakter. Były to zaczerwienienia i inne zmiany nie wpływający w sposób znaczący na samopoczucie. Zazwyczaj takie objawy ustępują samoczynnie.

Czytaj też: Długoterminowa prognoza pogody. Zawieje, całodobowy mróz nawet do -30 stopni

Inne objawy jakie mogą wystąpić to między innymi: gorączka, kaszel, biegunka czy też dreszcze. Ostatecznie to lekarz badający sprawę decyzję o kwalifikacji dolegliwości jako NOP.

Na stronach rządowych podano, że ryzyko wystąpienia niebezpiecznej reakcji anafilaktycznej występuje raz na milion przypadków. Jednocześnie zaznaczono, że to o wiele mniej niż dużo wyższe ryzyko wystąpienia groźnych powikłań po chorobach zakaźnych, w tym między innymi po COVID-19.

Z najnowszego raportu wynika, że w Polsce wykonano 1 641 158 szczepień.

Warszawa: poinfomorwano, że zmarł mężczyzna po szczepionce na COVID-19, śmierć nastąpiła w wyniku wystąpienia kilku powikłań
Warszawa: poinformowano, że zmarł mężczyzna po szczepionce na COVID-19, śmierć nastąpiła w wyniku wystąpienia kilku powikłań

Zobacz również:

Manuela Gretkowska ostro o Polakach i działaczach pro-life. Tak mocnego wywiadu jeszcze nie było

Bielan przerwał milczenie i ujawnił prawdziwe przyczyny „wojny” z Gowinem

Agnieszka Chylińska padła ofiarą przestępców. Sprawa na policji

Kamil Durczok w poważnych opałach. Student nie żyje: „Walczył do końca”

Avatar

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →