Władze muszą oddać Polakom po 1500 złotych! Zobacz czy Tobie też się należy zwrot!

Udostępnij:

Ta wiadomość jest adresowana do wszystkich Polaków. Okazuje się bowiem, że władze muszą oddać obywatelom 1500 złotych. Zobacz czy Tobie ten zwrot również się należy.

Prokuratura Krajowa odnalazła nieprawidłowości w uchwałach, które dotyczą opłat i stawek za usługi wodno-kanalizacyjne. Niezgodnie z tymi prawnymi regulacjami działało aż 274 polskich samorządów.

Do sądów administracyjnych wpłynęły już skargi, w których prokuratorzy domagają się usunięcia tych oczywistych naruszeń.

– W kolejce do zaskarżenia czeka 56 kolejnych uchwał –powiedziała w rozmowie z Dziennikiem Gazetą Prawną Ewa Bialik, rzecznik prasowy Prokuratury Krajowej.

Niestety,  wiele samorządów pobiera opłatę, która narusza artykuły 7, 84 i 94 Konstytucji RP. Mowa o jednorazowych wpłatach za przyłączenie do sieci kanalizacyjnej lub wodociągowej, do jakich dokonania zmuszani są właściciele budynków i domów.

loading...

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *