Wyceniono kwotę reparacji od Niemiec! Dane są przerażające

Wyceniono kwotę reparacji od Niemiec! Dane są przerażające.

Dokument opracowany przez Biuro Analiz Sejmowych ujrzał światło dzienne i nosi tytuł ” Informacja na temat działań prawnych związanych z dochodzeniem roszczeń odszkodowawczych od Niemiec za straty materialne i osobowe wywołane II wojną światową.”

Przeanalizowano środki, które zostały podjęte na drodze krajowej i międzynarodowej m.in. przez Francję, Grecję, Węgry, Wielką Brytanię i Włochy. Z informacji zawartych w dokumencie wynika, że niektóre państwa starały się reparacje z dobrym skutkiem, to np. Francja.

Starania Grecji skuteczne nie były. Wyceniono reparacje od Niemiec. RFN otrzymało 73,4 mld euro odszkodowań. Na ratowanie państw przed bankructwem wypłacono 110 mld euro Grecji, a Polakom 2,6 mld euro.

– W Polsce przy pomocy agentury wpływu doprowadzono do tego, że Niemcy praktycznie nic nie zapłacili Polsce i Polakom. Raptem niecałe 2 proc. z sumy wszystkich odszkodowań płaconych innym krajom. Liczymy, że Niemcy w drodze przyszłych rokowań sami doprowadzą do wypłaty zaległych odszkodowań. Jeśli tak się nie stanie, wówczas zostaną podjęte inne działania o charakterze prawnym i politycznym – przekazał poseł, Arkadiusz Mularczyk.

window._taboola = window._taboola || []; _taboola.push({ mode: 'alternating-thumbnails-a', container: 'taboola-new-below-article-thumbnails', placement: 'New Below Article Thumbnails', target_type: 'mix' });

Avatar

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →