Łukaszenka uciekł z Mińska? Porażające doniesienia mediów
Zamieszki na Białorusi po wyborach prezydenckich, media podają, że Aleksandr Łukaszenka uciekł z Mińska i poleciał do Turcji. Screen YouTube

Zamieszki na Białorusi po wyborach prezydenckich, media podają, że Aleksandr Łukaszenka uciekł z Mińska i poleciał do Turcji. Takie informacje podała między innymi Biełsat, białoruska, niezależna telewizja nadająca z Polski.

Różne media podały sensacyjną informację, jakoby prezydent Białorusi Aleksandr Łukaszenka miał w nocy z niedzieli na poniedziałek uciec z Mińska po wybuchu masowych protestów, a także zamieszek w całym kraju. Łudzi w miastach Białorusi wyszli na ulice po ogłoszeniu wyników sondażu exit poll, według którego Łukaszenka miałby zdobyć aż 79 procent głosów. Białoruska stacja telewizyjna Biełsat podaje, że Łukaszenka uciekł samolotem z Mińska do Turcji. Dowodem na przelot samolotu prezydenckiego na Bliski Wschód mają świadczyć dane serwisu PlaneFinder.

Czytaj też: Pilne: Zamieszki na Białorusi. Są ofiary. Dantejskie sceny na ulicach (wideo)

Zamieszki na Białorusi po wyborach, czy Łukaszenka uciekł z Mińska do Turcji?

Na mapie pobranej z serwisu PlaneFinder widać zaznaczoną trasę przelotu samolotu rządowego Białorusi do Turcji. Nie wiadomo jednak czy prezydent Aleksandr Łukaszenka znajdował się na pokładzie. Rzeczniczka MSW Białorusi Olga Czemodanowa potwierdziła, że w nocy z niedzieli na poniedziałek w związku z zamieszkami jakie miały miejsce w Mińsku milicja był zmuszona do zastosowania „specjalnych środków” przeciwko ich uczestnikom.

Zobacz również: Koszmar Wojciechowskiej! Została okrutnie wykorzystana. Będzie wojna

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

„Funkcjonariusze służb stojących na straży prawa byli zmuszeni zastosować specjalne środki przeciwko uczestnikom niepokojów. Zastosowano specjalną technikę i granaty hukowe” – stwierdziła rzeczniczka białoruskiego MSW.

Według danych opublikowanych przez stronę rządową, sondaż exit poll ma wskazywać, że Łukaszenka uzyskał ponad 79 procent głosów, a jego kontrkandydatka Swiatłana Cichanouska jedynie niespełna 7 procent głosów wszystkich wyborców.

Źródło: Twitter

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Polecamy także:

Na „Mamrocie” zbija fortunę! Jej sklep znają wszyscy Polacy. Poznajcie Panią Krysię

Wałęsa wygadał się w TVN o współpracy z SB? Opozycja zamarła (wideo)

To może Cię również zainteresować:

Tak wygląda prawie 20 lat młodsza żona Jackowskiego! Ciężko oderwać wzrok

Dziennikarz TVN zjechany przez aktywistę LGBT! Nic dziwniejszego już dziś nie zobaczycie (wideo)