Obowiązek noszenia maseczek: znamy szczegóły
Koronawirus COVID-19 w Polsce: W czwartek 16 kwietnia wchodzi obowiązek noszenia maseczek, minister zdrowia Łukasz szumowski zdradza szczegóły nowego nakazu/ screen YouTube

Koronawirus COVID-19 w Polsce: W czwartek 16 kwietnia wchodzi obowiązek noszenia maseczek, minister zdrowia Łukasz szumowski zdradza szczegóły nowego nakazu.

Zobacz również: Tomasz Kammel ostro wypowiedział się o LGBT

Wcześniej sam minister odradzał masowe kupowanie maseczek ochronnych. Swoje stanowisko uzasadniał przede wszystkim wytycznymi Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Do dziś wynika z nich, że jedynie osoby chore powinny nosić maseczki ochronne. Mimo wszystko już od czwartku Polacy będą zobowiązani do noszenia masek w miejscach publicznych. Gdzie obostrzenie nie będzie obowiązywać?

Obowiązek noszenia maseczek od 16 kwietnia

Już od ponad miesiąca cały kraj walczy z epidemią koronawirusa. Na ten moment w Polsce odnotowano ponad 6500 przypadków zakażeń oraz ponad 200 zgonów. W tej sytuacji rząd decyduję się na wprowadzenie w życie kolejnych obostrzeń, które mają na celu zminimalizowanie skutków wywołanych przez COVID-19.

Z tego właśnie powodu już od najbliższego czwartku w Polsce zacznie obowiązywać obowiązek poruszania się z maseczką ochronną na twarzy. Wymóg będzie obowiązywać przede wszystkim w sklepach,  na ulicy oraz w innych miejscach o większym zagęszczeniu ludzi. Nakaz nie obejmuje prywatnych samochodów.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

W samochodzie jesteśmy najczęściej w tym gronie, w którym żyjemy w domu albo sami. Natomiast jeżeli jest to publiczna przestrzeń, np. transport publiczny, jak najbardziej tak. W biurach i zakładach pracy to zależy od pracodawcy. Najczęściej biuro powinno być zdalne i to jest zalecenie dużo bardziej racjonalne”stwierdził minister Łukasz Szumowski,  który następnie wyjaśnił także jaki cel ma stosowanie masek w miejscach publicznych.

Jeżeli idziemy ulicą i przechodzimy koło innej osoby, to ten pył z naszego oddechu, kaszlu czy kichnięcia może razić na odległość, a z maseczką znacznie mniej” – tłumaczył szef resortu zdrowia.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
Koronawirus COVID-19 w Polsce: W czwartek 16 kwietnia wchodzi obowiązek noszenia maseczek, minister zdrowia Łukasz szumowski zdradza szczegóły nowego nakazu
Koronawirus COVID-19 w Polsce: W czwartek 16 kwietnia wchodzi obowiązek noszenia maseczek, minister zdrowia Łukasz szumowski zdradza szczegóły nowego nakazu/ screen YouTube

Źródło: RMF

Polecamy także:

Rusin wybuchła płaczem na żywo! Padły przykre słowa

Tak wyglądają ręce Manowskiej! Okropny widok

„Zenek Martyniuk nie żyje”. Wstrząsający post na Facebooku