Bez ostrzeżenia ostrzelano cywili! Tego nie da się zatuszować
Rosja: W jednej z miejscowości ostrzelano cywili, pocisk ze śmigłowca Mi-24WM trafił w blok mieszkalny. Do wypadku miało dojść 15 marca, jednakże dopiero teraz sprawa trafiła do mediów.

Rosja: W jednej z miejscowości ostrzelano cywili, pocisk ze śmigłowca Mi-24WM trafił w blok mieszkalny. Do wypadku miało dojść 15 marca, jednakże dopiero teraz sprawa trafiła do mediów. Do tego zaskakującego zdarzenia miało dojść podczas rozładowywania amunicji po locie szkoleniowym na lotnisku wojskowym Czeremuszki, w pobliżu Czyty. U jednego ze śmigłowców stwierdzono awarię działka GSz-23W. Śmigłowiec niespodziewanie wystrzelił amunicję 23mm w stronę pobliskiego bloku.

Rosja: Ostrzelano cywili

Na początku nikt nie wiedział co się tak naprawdę stało. Mieszkańcy ostrzelanego bloku w pierwszej kolejności złożyli skargę wojsku na olbrzymi huk i hałas. Dopiero później się okazało, że ich blok został uszkodzony przez amunicję z jednego ze śmigłowców.

Najbardziej ucierpiał balkon znajdujący się na trzecim piętrze. Na miejscu prędko pojawili się funkcjonariusze Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych i funkcjonariusze żandarmerii wojskowej, którzy rozpoczęli śledztwo. Wstępnie powodem całej sytuacji miała być awaria działka GSz-23W.

Nie jest to pierwszy tego typu incydent w Rosji. Do podobnej sytuacji doszło w 2017 roku podczas ćwiczeń ZAPAD-17. Wówczas to śmigłowce Ka-52 ostrzelały przez przypadek cywili obserwujących ćwiczenia. Z oficjalnych informacji w obu przypadkach nikt nie ucierpiał.

Mimo wszystko tego typu incydenty nie świadczą dobrze o stopniu przygotowywania rosyjskiej armii,  która w ostatnich latach miała przejść gruntowną modernizację.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Feralne śmigłowce  początkowo armia rosyjska nie miała zamiaru kupować, ponieważ wcześniej  zamówiła Mi-24PN. W takiej sytuacji  fabryka postanowiła poszukać klientów zagranicznych, gdzie śmigłowiec był oferowany pod oznaczeniem Mi-35M.

Wojsko rosyjskie zmieniło zdanie w sprawie zakupu dopiero, kiedy znaleziono klientów w Wenezueli i Brazylii. Dziś Mi-24 znajdują się również na stanie rosyjskiej armii.

Źródło: Interia

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
Rosja: W jednej z miejscowości ostrzelano cywili, pocisk ze śmigłowca Mi-24WM trafił w blok mieszkalny. Do wypadku miało dojść 15 marca, jednakże dopiero teraz sprawa trafiła do mediów.
Rosja: W jednej z miejscowości ostrzelano cywili, pocisk ze śmigłowca Mi-24WM trafił w blok mieszkalny. Do wypadku miało dojść 15 marca, jednakże dopiero teraz sprawa trafiła do mediów. / zdjęcie przykładowe, screen YouTube

Polecamy także:

Dantejskie sceny w sklepie! Walka o papier toaletowy

Popularny lek przeciwbólowy pogarsza stan chorych na COVID-19. Nie bierz go

To może Cię również zainteresować:

TVN zmuszony również podjąć decyzję: zmiany w programach na żywo

Nie żyje 21-letni aktor znanego serialu TVP. Szok dla wszystkich