Pilna decyzja o zamknięciu. Polacy są poważnie zagrożeni. To konieczne
Sanepid zamknął niektóre plaże nad morzem, zagrożenie jest zbyt wielkie, jest tam wprowadzony całkowity zakaz kąpieli, a nawet wchodzenia do wody. Screen YouTube

Sanepid zamknął niektóre plaże, zagrożenie jest zbyt wielkie, jest tam wprowadzony całkowity zakaz kąpieli, a nawet zabrania się jakiegokolwiek wchodzenia do wody.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

To rozczarowująca dla wielu osób, które zdecydowały się spędzić wakacje w tych miejscowościach, informacja. Sanepid zdecydował się na zamknięcie kilku plaż i kąpielisk w kraju . Wprowadzono tam całkowity zakaz kąpieli, nie wolno nawet zamoczyć stóp. Sytuacja jest bardzo niebezpieczna i nie przestrzeganie zakazu może grozić uszczerbkiem na zdrowiu.

Czytaj też: To może zaskoczyć opozycję. Czy PiS będzie miał większość w senacie?

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Sanepid zamknął plaże, wprowadzono zakaz kąpieli i wchodzenia do wody

Na szczęście większość kąpielisk nad polskim morzem jest już bezpieczna. Główny Inspektorat Sanitarny poinformował, że białe flagi powiewają na ok 60 kąpieliskach w kraju. Bezpieczne i zdatne do używania są już plaże , które w zeszłym tygodniu były zamknięte z powodu występowania w wodzie groźnych dla ludzkiego zdrowia sinic. Mowa tu o wodach przybrzeżnych Gdańska, Sopotu, Rewy, Gdyni, a także Krynicy Morskiej.

Zobacz również: Zaskakujące słowa Korwina o Kaczyńskim. Tego się nikt nie spodziewał

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Tyle szczęścia co plażowicze nad Bałtykiem nie mieli ci, którzy wybrali się nad polskie jeziora. Główny Inspektorat Sanitarny podaje, że sinice zakwitły w kilku jeziorach. Dlatego zdecydowano się na natychmiastowe zamknięcie kąpielisk i wprowadzenie całkowitego zakazu kąpieli nad jeziorami: Dobrogoszcz w powiecie kartuskim, Przywidz w powiecie gdańskim, a także Żuczek w powiecie człuchowskim.

Na wszystkich tych plażach wywieszone są czerwone flagi i GIS apeluje do turystów się tam znajdujących, żeby przestrzegali zakazu. Jego łamanie może okazać się niebezpieczne dla zdrowia.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Dlaczego zdecydowano się na zakaz wchodzenia do wody z powodu sinic?

Sinice to bakterie, które od czasu do czasu pojawiają się w zbiornikach wodnych. Zatrucie nimi może skutkować bólami brzucha, nudnościami, wymiotami, skurczami żołądka, a także biegunką. W niektórych przypadkach mogą również wywołać skurcze mięśni, wysoką gorączkę, duszności, ból gardła, a także ból i zawroty głowy. Może wystąpić także swąd skóry, wysypka, pęcherze w jamie ustnej i zapalenie spojówek.

Źródło: Pikio

Polecamy także:

Krystyna Janda ostro o prezydencie. Posłanka PiS nie pozostała jej dłużna

Uwielbiana przez Polaków sieć zamyka sklepy! To ostatnia szansa na zakupy

Rząd właśnie przedłużył uciążliwy zakaz. Dotyczy bardzo wielu Polaków. Wiadomo ile potrwa

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});